Robotok, űrhajók és sugárpisztolyok: megvan a ponyvapályázat győztese
2016. augusztus 01. 13:16
Több tucat pályamunka érkezett a ponyvaborító-pályázatunkra, de meglepő módon egészen egyöntetű szavazással sikerült győztest választania szerkesztőségünknek. Kapott új borítót A marsi és a Seveneves, de Douglas Adams, Ray Bradbury, Isaac Asimov vagy A szivarhajó utolsó útja sem maradt feldolgozatlanul. Vajon melyik borítót találtuk a legjobbnak?
2016. augusztus 01. 13:16
p
0
0
2
Mentés
Csütörtökön hirdettünk versenyt olvasóinknak: aki a Pulp-O-Mizer nevű webes alkalmazással feldolgozva a legjobb könyvborítót küldi el nekünk, az megnyerheti az Agave Könyvek két friss kiadványát, a Nagyrészt halott című fantasyt Max Gladstone-tól, valamint Philip K. Dick Emlékmás című novelláskötetét. Vasárnap éjfélig több tucat pályamunka érkezett Molyon, Facebookon és emailben, ezeket összesítve házon belül tartottunk szavazást.
Az értékelésnél leginkább az eredeti mű belbecsének és a ponyvásított borító külcsínének egységét értékeltük. Bár nehezebb menetre számítottunk, mégis az első körben egyértelmű győztes tudtunk hirdetni. De mielőtt rátérnénk a győztesre, nézzük meg a Mandiner.sci-fi szerkesztőségének többi kedvencét.
*
Kedvenceink
(AniTiger)
(Irmes Áron)
(Chibizso)
(nikici)
(Oriente)
(Patyi Szilárd)
(phetei)
(ppayter)
(ppayter)
(rlaci10)
(Shinzo)
(Tóth Fruzsina)
(Völgyi Zoli)
*
A győztes pedig nem más, mint…
Ezúton is gratulálunk az Asimov-kötetet újraálmodó Berczi Dávidnak, mindenki másnak pedig köszönjük a részvételt és a beküldött műveket!
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Hetedik alkalommal startol el a héten a Budapesti Klasszikus Film Maraton; a restaurált filmek nemzetközi fesztiválján ezúttal a sci-fi is kiemelt szerepet kap. A múlt jövője című szekcióról és a műfaj hazai kezdeteiről Kurutz Mártont, a Magyar Nemzeti Filmarchívum gyűjteményi és kutatási vezetőjét kérdeztük.
Kedves abraxas!
Nem értem a kritikát, hiszen valójában egy sort sem írtunk egyik szerző műveiről sem a Mandiner.sci-fin, nem úgy egy csomó friss címről.