Egy amerikai robotsebész felülmúlta humán kollégáját, jobban elboldogult a sertésbél puha szöveteivel.
2016. május 08. 12:00
p
0
0
0
Mentés
Az amerikai Johns Hopkins Egyetem és a Nemzeti Gyermek-egészségügyi Rendszer közös kutatócsoportja puha szövetekre specializált autonóm robotot fejlesztett. A STAR névre hallgató gépet többek között bélegyesítő (anastomosis, két csőformájú szerkezetet, például véredényeket összekapcsoló) műtétekre tervezték, és kíváncsiak voltak, hogy képes-e a puha szöveteket és komplex alakváltozásaikat ugyanolyan hatékonyan kezelni, mint egy humán orvos.
A gép 60 százalékban teljesen autonóm, 40 százalékban felügyelt (kezelői néhány kisebb módosítást hajtottak végre) munkája meglepő eredményt hozott: a humán orvos 8, STAR 57 perc alatt fejezte be a tesztműtétet. A kutatók viszont egyértelműen állítják, hogy a gép jobb munkát végzett. A kísérlethez sertésbelet használtak.
Lehallgatási botrány a Tisza Pártnál, eltérő pártmérések és patrióta előretörés az Európai Parlamentben – ezekről is vitázott a Presszó e heti adásában Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője. Adásunkat hétfőn rögzítettük.
A vádlott először ruhában készült, teljes alakos képeket kért a lányoktól, majd arra is rávette őket, hogy meztelen fényképeket és videókat küldjenek magukról.