Tömegtermelésre alkalmas robotizált 3D nyomtatót fejlesztett a szakterület egyik meghatározó vállalata.
2016. április 05. 12:00
p
0
0
0
Mentés
A 3D nyomtatás egyik vezető cége, a 3D Systems (a másik a Stratasys) bemutatta legújabb ipari nyomtatóját, a robotkarral felszerelt Figure 4-t. A gépet kifejezetten tömegtermelésre tervezték.
A Figure 4 egyben irányváltást is jelent a cégnél, pontosabban visszatérést az eredeti irányba. Míg a nemrég leköszönt vezérigazgató, Avi Reichental inkább a fogyasztói szegmens felé vitte el a fejlesztéseket, az új vezetés az ipari alkalmazásokra és nyomtatókra helyezi a hangsúlyt.
A Figure 4 érdekessége, hogy a 3D Systemst alapító feltaláló Chuck Hull 1984-es szabadalmán alapul. A géppel végzett munkafolyamat a futószalag-szerű tömegtermelésre és utómunkálatokra emlékeztet. Minden egyes modulja e folyamatok valamelyik szakaszának felel meg.
A printerhez speciális nyomtatóanyagokat (fotopolimereket) is fejlesztettek.
Lehallgatási botrány a Tisza Pártnál, eltérő pártmérések és patrióta előretörés az Európai Parlamentben – ezekről is vitázott a Presszó e heti adásában Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője. Adásunkat hétfőn rögzítettük.
A vádlott először ruhában készült, teljes alakos képeket kért a lányoktól, majd arra is rávette őket, hogy meztelen fényképeket és videókat küldjenek magukról.