A feltaláló és jövőkutató Ray Kurzweil az asztrofizikus Neil DeGrasse Tysonnal korunk és a közeljövő fontos tudományos, technológiai kérdéseiről beszélget.
2016. március 10. 09:00
p
0
0
0
Mentés
Az egyhetes A zsenik hét napja a 92. utca Y-ban rendezvénysorozat egyik eseményén a feltaláló, jövőkutató és polihisztor Ray Kurzweil a program házigazdájával, az asztrofizikus Neil DeGrasse Tysonnal a technológia jövőbeni szerepéről, agykutatásra kifejtett hatásáról, a mesterséges intelligencia területén várható újabb eredményekről, energiaforrásokról és felhasználásukról, az emberi élet meghosszabbításáról és a halhatatlanságról beszélgetett.
Kurzweil több, évtizedekkel korábbi előrejelzése bejött már. A házigazdának elmagyarázza, hogyan készíti prognózisait. Arról is beszél, hogy a 2030-as években mikroszkopikus méretű robotok, nanobotok az agykéreg legfejlettebb részét, a neocortexet összekapcsolják a számítási felhővel.
A 92. Street Y legendás közösségi, kulturális és művészeti központ New Yorkban.
Darwin Núnez hibája is kellett ahhoz, hogy a Liverpool elbúcsúzzon a Bajnokok Ligájától – s ezzel jelentősen csökkenjenek Mohamed Szalah esélyei az Aranylabda elnyerésére…
Nem csak a fogyasztást és a terjesztést, hanem a drogok népszerűsítését is tiltja a kormánypártok által benyújtott Alaptörvény-módosítás. Szakvélemény.
Az emberi agy nem szuperszámítógép, a tudat és az intuíció többé teszi annál. Ezért sem valószínű, hogy a mesterséges intelligencia hasonlatos lesz a miénkhez. Ha viszont másmilyen lesz, azt – hiába mi teremtettük – még kevésbé fogjuk érteni.