Szabó Gabriella, Vajda Attila és a többiek: tolonganak az olimpiai bajnokok a kajak-kenu szövetségi kapitányi posztokért
A közelmúlt legendái mellett külföldön bizonyított nagynevű szakember is beadta nyilvános pályázatát, ezekből szemezgettünk.
A 3D nyomtatás elterjedését több tényező, például a gépek ára és üzemeltetésük hátráltatja. A technológia hazai áttörését az ipari alkalmazások mellett az oktzatás hozhatja el.
A 3D nyomtatás a harmadik ipari forradalom szinonimája. A technológia viszont egyelőre elég költséges, és az átlagfelhasználónak nincs is mindennapi szüksége rá. Sokakat érdekel, izgalmasnak tartják, viszont a gépek és üzemeltetésük költsége túl magas. Úgy tűnik, hogy az ipari alkalmazások mellett az oktatás lehet az áttörés terepe.
A FreeDee Printing Solutions a szakterület egyik kulcszereplője, a MakerBot Replicator 2 nyomtatójából kínál fel tízet, valamint egy Replicatort oszt szét hazai iskoláknak egy pályázat keretében.
A február 26-ig tartó pályázatra az összes hazai általános, közép- és főiskola vagy egyetem jelentkezhet, csak azt kell röviden leírniuk, hogy mire használnák a printert. A FreeDee ezt szemléltetendő, a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskola példáját hozza fel, amely tavaly december óta működtet egy 4 eszközből álló minilabort.
A cég távolabbi terve, hogy Magyarországon átfogó program induljon a technológia iskolai elterjesztésére. E program egyik fontos lépése ez a mostani pályázat.