Öt angolszáz sci-fi és fantasy regény az év elejéről
2016. február 16. 14:35
China Miéville kisregénnyel, V. E. Schwab a különféle mágikus Londonokat felvonultató regényének folytatásával jelentkezik az év első felében; az io9 főszerkesztőjének könyvében a varázslat és a technika együtt mentheti meg a világot, Matt Ruff pedig egy fekete főszereplőt bonyolít bele egy lovecrafti kalandba. Öt angol nyelvű könyvet ajánlunk az év elejéről.
2016. február 16. 14:35
p
0
0
0
Mentés
Mágikus Londonok, magányos kisfiúk, lovecrafti őrületbe belekeveredő háborús veteránok, időutazó szülők és világot megmenteni akaró mágusok és mérnökök: öt könyvet ajánlunk a januári és februári angol nyelvű sci-fi és fantasy-címek közül.
*
1. Charlie Jane Anders: All the Birds in the Sky
Szétesik a világ, két volt iskolatárs pedig újra egymásra talál: Laurence egy mérnökzseni, Patricia pedig egy varázsakadémián végzett. Mindketten a világ megmentésén dolgoznak, más-más módszerekkel. De azt nem sejtik, hogy fiatalkorukban történt valami náluk nagyobb dolog, ami most vagy megmenti, vagy elpusztítja a világot. Az io9 főszerkesztőjének könyve. (Tor Books, január 26.)
2. Matt Ruff: Lovecraft Country
Történelmi regény, ponyva és lovecrafti horror – így jellemzi a fülszöveg ezt az 1954-ben játszódó könyvet, amelyben a 22 éves fekete háborús veterán, Atticus Turner elindul New Englandbe nagybátyjával és gyerekkori barátőjével, hogy megtalálja apját, akinek nyoma veszett. Az utazás azonban csak a kezdete egy nagyon furcsa, lovecrafti elemekkel átitatott kalandnak. (Harper, február 16.)
3. Dexter Palmer: Version Control
Valami nem stimmel Rebecca Wright világával: mintha rossz ember lenne az elnök, és mintha mindig elfelejtené, hogy éppen mire készült. Férje eközben egyfajta időgépen, pontosabban „okság-sértő gépen” dolgozik, ami miatt tudóstársai kinevették, pedig közel jár a megoldáshoz. Amikor a fiúk balesetet szenved, a gép segítségével állandóan visszatérnek az eseményhez. (Deckle Edge, február 23.)
4. V.E. Schwab: A Gathering of Shadows
V. E. Schwab tavalyi könyvének, az A Darker Shade of Magicnek a folytatásában Vörös London mágikus földje egy varázslóverseny megrendezésére készül. Mindez azonban nem zavarja a mágia irányításával küzdő Fehér London és a mágiamentes Szürke London lakóit, hogy bajt keverjenek – arra azonban senki sem számít, hogy az elveszettek hitt Fekete London is előkerülhet. (Tor Books)
5. China Miéville: This Census-Taker
Idén két új művel is jelentkezik China Miéville: az év második felében egy alternatív történelmi regénnyel készül a hírek szerint, januárban pedig kisregényt adott ki. Akárhányszor olvassuk, nem pontosan értjük, hogy miről szól a This Census-Taker: az io9 kafkai mesének hívja, a leírás szerint pedig egy kisfiú szemtanúja lesz egy traumatikus eseménynek, de nem tud elszökni a szüleitől. (Deckle Edge, január 12.)
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
A világ nem az, aminek gondolod: van a valóságnak egy dimenziója, amit a modernitás tagad, mégis ott van – vallja Rod Dreher. Az amerikai konzervatív véleményvezérrel politikáról, kereszténységről és a korszellemről beszélgettünk.
Egy Gyűrű… helyett Egy Kötet mind fölött, Egy Kötet kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az egyetlen. Mondhatnánk A Gyűrűk Ura új kiadására, amely nagyszerűen néz ki, noha nem hibátlan.
A főpolgármester kijelentette, hogy élne Lázár János ajánlatával, és várja, hogy megbeszéljék, „az állam mikor végzi el azokat a beruházásokat, amiket az arab beruházónak már megígért”.