Önvédelmi fegyver készítésére, a Shuty MP-1 95 százalékban nyomtatott alkatrészekből áll már és 18 lövést is leadhatunk vele.
2016. február 04. 12:41
p
0
0
1
Mentés
2013 májusában készült az első 3D nyomtatóval készült fegyver, a Liberator, igaz az még csak egylövetű volt. Előtte már próbálkoztak, de csak a fegyver bizonyos alkatrészei voltak nyomtatóval elkészíthetőek, nem maga a teljes pisztoly. Nem véletlen a Liberator után a mérnökök legnagyobb kihívása az volt, hogy sorozatlövésre is legyen képes az új nyomtatott modell. Most feltűnt a YouTube-on egy félautomata 3D nyomtatóval készült új fegyver, a Derwood Shuty-MP1, ami teljesíti ezt az elvárást már.
Az egylövetű pisztolytól a valóságban a félautomatáig kb. 600 év telt el, ezért elég megdöbbentő, hogy a 3D nyomatóval mindez csak 2,5 évet vett igénybe (jelzi mennyire kell komolyan venni azt, hogy lassan már minden kinyomtatható lesz). A Derwood féle fegyver műanyag részei 3D nyomtatóval készültek teljesen, egy teljes 9 mm-es tárat ki tud lőni egyszerre és majdnem úgy működik, mint egy rendes fémvázas félautomata pisztolynak kellene.
Nyilván nem bírja úgy a kiképzést, a nyomtatott fegyverek legnagyobb problémája jelenleg még a használati idejük, gyakorlatilag az eldobható mobilokhoz hasonlítanak, néhány bevetést élnek csak túl, ez felveti azt is az üzemideje vége felé akár a gazdájára is veszélyes lehet, ha felrobban a kezében a műanyag fegyver például. Mellesleg csak 95%-ban készült 3D-nyomtatóval csak a fegyver, a legfontosabb részei, az elsütő szerkezet és a fegyver tényleges „lelke”, mind fémből készült benne (egy Glock-ból kölcsönözték a szerkezet részeit). Biztonságosan a feltalálója szerint csak 18 lövésre alkalmas még, de ha ellenállóbb műanyagot is lehetne már nyomtatni vagy jobb 3D nyomtatóra is szert tehetne, ezzel a fegyver élettartamát fel lehetne tornázni. Ami késik, az nem múlik egyre inkább félhetnek ki vásárol 3D-nyomtatót az USA-ban lassan.
Hermész a görögöknél az istenek hírnöke, emellett az irodalom védelmezője is volt. Nem tudom elhessegetni magamtól az érzést, hogy talán ezért volt valami közünk egymáshoz.
„Make Amerika great again!”, „Nekünk Magyarország az első!”. Így fordíthatjuk le Kölcseyt mai nyelvre – így beszél a normalitás, ez a régi, elveszett világunk visszajövetelének ígérete.
p
2
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 1 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.