Tarlós István megtáncoltatta a csodálatos olasz filmcsillagot
„Kicsit várni kellett rá, de csak összejött” – emlékezett vissza a volt városvezető.
Öt könyvet válogattunk a magyar kiadók eddig nyilvánosságra hozott első negyedéves megjelenései közül. Folytatódik Ben H. Winters pre-apokaliptikus nyomozása; Neal Stephenson a jövőbe repít minket, ahol hét különböző emberi faj akar visszatérni a Földre; a többszörös díjnyertes kínai Cixin Liu könyvében pedig pont egy idegen faj tart bolygónk felé.
Izgalmas könyvek érkeznek magyar nyelven az első negyedévben: az eddig nyilvánosságra került címek közül válogattunk. Tovább nyomoz Hank Palace, miközben pár hónapon belül megsemmisül a világ; hét, embertől származó faj tart vissza a Földre Neal Stephenson könyvében; mesterséges intelligenciák után nyomoz a Gabo SFF márciusi könyvének nyomozója; nálunk is megjelenik Cixin Liu díjnyertes kínai sci-fije; a Sötét Édenben pedig egy sötét világon szenved hajótörést egy űrhajó.
*
Magyarul is folytatódik január végén Ben H. Winters pre-apokaliptikus scifi/krimi trilógiája az Agave Könyveknél. Az első részben egy öngyilkossággal kapcsolatban nyomozott Hank Palace nyomozó, miközben egy meteor tart a Föld felé, ami azzal fenyeget, hogy kiírtja az emberiséget. A trilógia második részében, a Végső ígéretekben Palace elindul, hogy megkeressen egy eltűnt férfit, de arra talán még ő sincs felkészülve, hogy útja során mi vár rá.
2015 legjelentősebb sci-fijeként aposztrofálja a Fumax Neal Stephenson Seveneves című könyvét. Az embereknek menekülnie kell a Földről, de csak egy maroknyi ember éli túl ezt a menekülést. Ötezer évvel később vesszük fel a történet fonalát, amikor ezek a túlélők hét különböző fajt alkotva már hárommilliárdan vannak, és vissza akarnak térni egy idegen bolygóra: a Földre. Ez a könyv 850 oldal tömény élvezetnek tűnik, mi nagyon várjuk.
A tavalyi év egyik meglepetéssikere volt a kínai Cixin Liu könyve, ami Kínában már évek óta hatalmas siker, Amerikában viszont csak most adták ki, és rögtön meg is nyerte a Hugo-díjat. A háromtest-probléma története szerint a kínai kulturális forradalom idején egy titkos katonai projekt keretében jelet küldenek az űrbe, amelyet felfedez egy pusztulásra ítélt idegen civilizáció. Az angol fülszöveg ennél többet is elárul a történetről, de mi nem szeretnénk, mert olvastuk a könyvet, és szerintünk spoileres lenne. Az Európa Kiadó adja ki itthon a regényt.
Egy újabb sci-fi/krimi-hibrid: Adam Troy-Castro könyvében két gyilkosságra is sor kerül az Egy Egy Egyen, az ökoszisztémában, amelyet az univerzumot uraló mesterséges intelligenciák hoztak létre. A henger alakú bolygón a függeszkedők erőszakos faja mellett emberek is élnek, magasan a légkör mérgező gázokkal teli rétege fölött, Andrea Cortnak itt kell megtalálnia a tettest, a dolgát azonban alaposan megnehezíti, hogy semmivel sem vádolhatja meg a mesterséges intelligenciákat, akiknek hatalmában áll egy pillanat alatt eltörölni az emberiséget. A könyvet a Gabo SFF gondozza, márciusban jön.
Egyszerre lenyűgöző és hátborzongató Chris Beckett könyve az Agave Könyvek szerint. Ezt írták róla: „Képzeljetek el egy távoli, nap nélküli bolygót, amin hajótörést szenved egy űrhajó. A történet ezután több mint száz évvel kezdődik és a legénység 532 leszármazottjának az életéről szól. A primitív nép hiedelmekkel és veszélyekkel teli mindennapjaiban felemelkedik egy fiú, aki nem csak ellent mond a szokásoknak, de útra kel felfedezni a világot.”