Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
A Microsoft által nemrég publikált tanulmány a Twitter-botok felhasználókra gyakorolt hatását vizsgálta, hogy hogyan hozza ki belőlük a politikai aktivistát. Konklúzió: az eleve érdeklődőket cselekvésre ösztönzik.
Latin-amerikai politikusok Twitter-használatát tanulmányozták. Egyik példájuk Enrique Peña Nieto mexikói elnök és környezete volt – (részben) Twitter-botjaikkal érték el, hogy egy diákcsoport 2014-es eltűnését követően még nagyobb legyen a közfelháborodás.
A Nyugat-Virginiai, a Kaliforniai (Santa Barbara) Egyetem és a Microsoft kutatói felvetették, hogy a botokat esetleg társadalmi problémák kezeléséhez lehetne használni. Többfélét fejlesztettek, amelyek a „korrupció” és „büntetlenség” kifejezést használó usereknek tweeteltek különböző üzeneteket. Változatos szövegekkel próbálták cselekvésre ösztönözni őket, illetve, hogy szervezzenek önkéntes csoportokat.
A címzettek 45 százaléka válaszolt, a közvetlen részvételre való felkérésre viszont 81!
A kutatók megállapították, hogy a userek inkább reagálnak, ha a bot botként viselkedik, és nem próbálja utánozni az embert.
A tanulmány mellett létrehoztak egy Botivist nevű rendszert, amelyet klímavédelmi, mexikói munkajogi és más aktivisták használnak.