Nicola Pellow, az Európai Részecskefizikai Laboratórium, a genfi CERN vendégdiákja 25 éve, 1990 karácsonyára készült el az első webböngészővel.
2015. december 26. 15:40
p
0
0
12
Mentés
Internet évek óta létezett web előtt is, de web nélkül kutatóintézetek, egyetemek kommunikációs platformja maradt volna. Az azóta már Sir Tim Berners-Lee 1989-ben kezdett el dolgozni a CERN-ben a később World Wide Web néven az egész világot forradalmasító, alapjaiban megváltoztató internetalapú hypertext-rendszeren.
Elképzelése nem volt új. 1945-ben Vannevar Bush is valami hasonlóra gondolt, míg a hypertext-alapú rendszer Ted Nelson találmánya: a Xanadu 1960-ban fogant. Az Apple Hypercardja szintén a webet vetítette előre.
Berners-Lee 1990 októberében Steve Jobs NeXT számítógépén, a modern Mac-ek legközvetlenebb elődjén dolgozta ki az első webszervert: az info.cern.ch-t.
1990 karácsonyára Nicola Pellow pedig az első webböngészővel állt elő. A szövegalapú browser tette online elérhetővé a CERN telefonkönyvét és más adatokat a központ dolgozói számára.
sok ember munkája segíti más emberek munkáját ...
- az utóbbi idöben meg csak gazdagodni akarnak !!!
- a www. atyja nem lett a leggazdagabb ...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Vil%C3%A1gh%C3%A1l%C3%B3