Gond van a Tokaj Kereskedőház 2013 előtti évjáratú boraival: a Népszabadság értesülései szerint közel hárommilliárd forint értékű borkészletet zárolt a cég egy belső vizsgálat után. Kiderült, nem mindig az van a palackban, ami rá van nyomtatva.
Egyetlen palack 2013 előtti bor nem kerülhet ki a Tokaj Kereskedőház raktárából mindaddig, amíg meg nem bizonyosodtak arról, hogy valóban azt tartalmazza a palack, ami a bor címkéjén szerepel, döntött a cég vezetése egy belső vizsgálat után.
A Népszabadság értesülése szerint hárommilliárd forint értékű borkészletet volt kénytelen zárolni az állami tulajdonú borászat a borvidék és saját hitelességének megőrzése érdekében. A lap forrásai szerint várhatóan hektoliterszámra lesznek olyan tételei a cégnek, amiket végül nem hozhat forgalomba se évjárat, se fajtamegjelöléssel, de lehet, hogy még tokaji néven sem. Élelmiszer-biztonsági kockázat nem merült fel, így a borokat egy alacsonyabb árkategóriában ugyan, de el lehet majd adni.
A Népszabadság úgy tudja, az állami cég előző vezetése alatt előfordult, hogy meg nem engedett módon házasítottak különböző minőségű, évjáratú és fajtájú alapborokat, melyeknek papírjai és engedélyei bár hivatalosan rendben voltak, mégis más minőség volt a palackban, mint papíron. A cég jogi képviselője, Illés Géza a lapnak megerősítette a belső vizsgálat tényét, ám annak következményeit nem kívánta megjósolni.
A belső vizsgálat egy amerikai üzlet után indult el: egy amerikai exportra készült 2001-es tokaji aszú hegyközségi származási papírjai alapján ugyanis kiderítették, hogy 2008-as aszú-alapborok is kerültek a palackba, így a tétel nem évjárat-azonos.