Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Idén a Tokaj-Hétszőlő lett Magyarország legszebb szőlőbirtoka. A cég képviselői szombaton a tokaj-hegyaljai szüreti fesztiválon vehették át az elismeréssel járó oklevelet.
A Tokaj-Hétszőlő nyerte el idén a Magyarország legszebb szőlőbirtoka címet; a cég képviselői szombaton a tokaj-hegyaljai szüreti fesztiválon vehették át az elismeréssel járó oklevelet. A Bor és Piac szaklap által meghirdetett pályázatra olyan szőlőbirtokok nevezhettek, amelyek gazdálkodásuk során – azon túlmenően, hogy a legjobb minőségű szőlő és bor előállítására törekednek – gondot fordítanak a természet értékeinek megőrzésére, a szőlő és a pincészet esztétikai megjelenésére, a birtok és a környező táj harmóniájának kialakítására.
A szaklap weboldalára ötven pályázó töltötte fel az adatait, valamint a birtok, a pince és a vendégtér fotóit. Az internetes közönségszavazást követően a tíz legtöbb szavazatot kapott birtokot a zsűri is felkereste. A Tokaj-Hétszőlő szőlőbirtok által megnyert pályázat második helyén a hat hektáros csopaki Szent Donát Pince végzett, harmadik az erdőbényei Béres szőlőbirtok lett. A Tokaj-Hétszőlő 1991-ben alakult, francia tőkebevonással. Ötvenhat hektárnyi, új telepítésű, összefüggő szőlőültetvényt művelnek ökológiai gazdálkodással. A birtokhoz tartozik a több mint ötszáz éves Rákóczi-pince Tokaj belvárosában, valamint az 1700-as évek elején épült Rákóczi-Dessewffy Kastély is.