Tarlós István megtáncoltatta a csodálatos olasz filmcsillagot
„Kicsit várni kellett rá, de csak összejött” – emlékezett vissza a volt városvezető.
Az Egy emberrablás története napok alatt elfogyott a teheráni könyvesboltokból, mert az egyik ellenzéki politikus a Nobel-díjas Gabriel García Márquez művében leírtakhoz hasonlította fogságban eltöltött napjait.
Az ellenzékkel szimpatizáló irániak az utcára vonultak az arab világon végigsöprő tüntetések idején. Mir Hoszein Muszavit és társát, Mehdi Karubit február közepén helyezték házi őrizetbe az iráni hatóságok, a két ellenzéki politikusnak azóta alig van kapcsolata a külvilággal. Muszavi hét hónap után, a múlt héten találkozhatott először a lányával. Ekkor állítólag azt mondta neki: „Ha meg akarod tudni, milyen az életem a fogságban, olvasd el Gabriel García Márquez Egy emberrablás története című könyvét”.
A politikus szavai gyorsan elterjedtek és az ellenzéket támogató irániak százait sarkallták a mű elolvasására. A Guardian teheráni tudósítója szerint a tíz nagy teheráni könyváruház egyike sem nyilatkozott, minek köszönhető a nagy érdeklődés. Az Egy emberrablás története az 1990-es évek Kolumbiájában játszódik és azt mutatja be, hogy egy drogbáró parancsára miként rabolnak el befolyásos embereket, közöttük politikusokat és újságírókat. A Nobel-díjas Gabriel García Márquez műve az Aftab iráni hírportálon múlt csütörtökön a könyveladási lista élére került.
Muszavi hívei a Facebook-on is aktívak, elindítottak egy oldalt „Egy emberrablás története, egy fogságban lévő elnök helyzete” címmel, néhány internetes oldal pedig ingyenesen letölthetővé tette a könyv fárszi fordítását.