Magyar Péter ennek nem fog örülni: a nyugdíjasok elsöprő többsége elutasítja a sértő kijelentéseket
Raskó György szavainak megítélése túlmutat a hagyományos politikai törésvonalakon – hívta fel a figyelmet a Századvég kutatásában.
76 évesen elhunyt Makovecz Imre Kossuth-díjas építész.
Elhunyt Makovecz Imre. A Kossuth-díjas építész 76 éves volt. A rendszerváltás környékén a konzervatív oldalhoz kötődő közéleti személyiségként lépett színre, az Országépítő Alapítvány egyik alapítója, a kilencvenes években tagja volt a Magyar Nemzet szerkesztőbizottságának, a Balassi kuratórium elnöke, 2002-től részt vett az Orbán Viktor alapította Szövetség a Nemzetért polgári kör munkájában.
Hírnevét építészként szerezte. 1981-ig állami szolgálatban állt különféle tervezővállaltoknál, illetve a Pilisi Parkerdő Gazdaság főépítésze volt. 1981-ben önálló tervezőirodát alapított, és az ezt követő munkáival vált híressé jellegzetes, kupolás, organikus épületeivel. Első igazi „makoveczes” alkotása a paksi templom volt. Ugyancsak jellegzetes és nagyszabású munkája a Pázmány Péter Katolikus Egyetem piliscsabai épületegyüttese, a makói Hagymaház, az egri uszoda, az 1992-es sevillai világkiállítás magyar pavilonja.
Frissítés:
„Művészként és kultúraszervező közéleti emberként is kiemelkedő alak volt Makovecz Imre”, méltatta Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár a Magyar Művészeti Akadémia örökös és gyakorló elnökét kedden. A Nemzetierőforrás-minisztérium (Nefmi) államtitkára hozzátette: „A sors keserű iróniája, hogy éppen akkor kellett távoznia, amikor kibontakozhattak volna nemcsak művészi, hanem kultúraszervezői képességei is. Életműve ilyenformán minden értelemben beteljesítetlen maradt” - utalt arra, hogy a Makovecz által alapított Magyar Művészeti Akadémia idén köztestületté válva az eddiginél jelentősen nagyobb szerepet kap a magyar kulturális életben.
Az államtitkár hozzátette: a „késői korok” aligha fogják érteni, hogy Makovecz miért nem kapott egyetlen jelentősebb megbízást sem Budapesten. Makovecz Imrét a Nemzetierőforrás-minisztérium saját halottjának tekinti.