Feszült hangulatban folynak az amerikai-iráni tárgyalások – Trump már a harcok folytatásával fenyegetőzik

Irán az atomprogram helyett Izrael és a Hezbollah közötti háború leállításáról akar tárgyalni az amerikaiakkal.

Házak romjai között bujkáló terroristák tüzelnek páncéltörő fegyverekkel.

Egy Hamászhoz köthető Telegram-csatorna rövid felvételt tett közzé arról, hogyan harcolnak a terroristáik az izraeli tankokkal. Látható, ahogy a házak romjai között bujkálnak, majd páncéltörő kézi gránátvetőkkel tüzelnek az izraeli járműre.
Nem derül ki a felvételből, hogy a gránátvetők átütötték-e a jármű páncélját. Annyi viszont bizonyos, hogy a gázai övezetben harcoló izraeli védelmi erők nagy számban vetnek be a városi övezetben Merkava harckocsikat. A város szűk utcáin manőverező és harcoló páncélosokról az izraeli sajtószolgálat is jelentetett meg anyagokat:
Nyitókép: X-képernyőkép
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.

A Hezbollah libanoni síita szervezet csak a mostani hétvégén 200 lövedéket lőtt ki Izraelre.


A kivonást gyorsan és összehangoltan hajtották végre a szövetséges erők.


Százezer tartalékost mozgósított a zsidó állam.
