Figyelmeztetés a magyaroknak: „Magyar Péter politikája a bosszú politikája”, ha győz, Brüsszel győz – lengyel politikus a Mandinernek!

2026. április 02. 05:49

Kulcsfontosságú választás előtt áll Magyarország április 12-én; „ez nem celebválasztás, hanem döntés arról, hogy Magyarország magyar állam marad-e”. A volt lengyel igazságügyi miniszter, Zbigniew Ziobro figyelmeztette a magyarokat.

2026. április 02. 05:49
null
Krupincza Mariann
Krupincza Mariann

Választás – Zbigniew Ziobro 2015 és 2023 között nyolc éven át volt Lengyelország igazságügyi minisztere, és a kormányváltás után ő is a Donald Tusk vezette kormánykoalíció boszorkányüldözésének egyik áldozata lett. Jól ismeri a Brüsszelből vezényelt dörgést, ezért óva intette a magyarokat attól, hogy ugyanazt a hibát kövessék el, mint a lengyel választók egy része. 

Zbiegniew Ziobro volt lengyel igazságügyi miniszter szerint kulcsfontosságú választás előtt áll Magyarország.
Zbiegniew Ziobro volt lengyel igazságügyi miniszter szerint kulcsfontosságú választás előtt áll Magyarország. Fotó: Wojtek RADWANSKI / AFP

A volt igazságügyi miniszter egyike az előző kormány által létrehozott Igazságosság Alapnál történt állítólagos visszaélések gyanúsítottjainak. Az ügyészség 26 rendbeli bűncselekmény elkövetésével gyanúsítja. Tavaly november 7-én a szejm megszüntette képviselői mentelmi jogát az összes 26 állítólagos bűncselekmény tekintetében, és egyidejűleg hozzájárult elfogásához és letartóztatásához. 2026 januárjában kapott politikai menedékjogot Magyarországon. 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

X-közösségi oldalán mondott ekkor köszönetet Orbán Viktor miniszterelnöknek, és úgy fogalmazott, 

külföldön marad mindaddig, amíg Lengyelországban nem állítják helyre a jogállamiság valódi biztosítékait. 

Hozzáfűzte, „felveszi a harcot a politikai banditizmussal és jogtalansággal”, és „ellenáll a Lengyelországban kibontakozó diktatúrának”.

Választás: Magyar Péter és Donald Tusk is csak brüsszeli politikai termék

Az utolsó figyelmeztetés című dokumentumfilm premierjét – mely a jelenlegi lengyel miniszterelnökről, Donald Tuskról éppúgy lerántja a leplet, mint az itthon hatalomba törekvő Magyar Péterről – premierjét követően a Mandinernek többek között rámutatott a két közéleti szereplő közötti hasonlóságokra.

A hajdani főügyész hangsúlyozta, hogy sem Donald Tusk, sem Magyar Péter nem építi politikai tőkéjét egy átfogó államprogramra. 

Ezek helyett érzelmekre és üres ígéretekre építenek, miközben a destabilizáció irányába haladnak. 

Ugyanakkor kiemelt jelentőséget tulajdonítanak az imázskampányoknak: „eladják a csomagolást”, miközben kerülik a konkrét programrészleteket.

Ziobro felidézte, hogy Donald Tusk úgy került hatalomra, hogy „a demokrácia megmentőjeként” állította be magát. Azóta pedig többször megsértette a törvényt és a demokrácia alapvető szabályait. 

Amikor Magyar Péterre nézek, ugyanazt a mechanizmust látom: a bosszú politikáját, valamint olyan körök által diktált lépéseket, amelyek nem tűrik a szuverén, konzervatív kormányokat”

– szögezte le.

A volt lengyel igazságügyi miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy mindkét férfit hasonló módon mutatják be: szerethetőnek, mosolygósnak és modernnek. „Az »európaisággal«, a megújulással és az Európai Unióval való együttműködéssel azonosítják őket. Ez azonban csak látszat, mert valójában mindketten brüsszeli marketing szakemberek politikai termékei. Kiképzett, betanított szereplők, akik ugyanazokat a paneleket ismétlik” – sorolta a hasonlóságokat.

Hozzátette, hogy Tusk és Magyar Péter politikája hazugságokra, populizmusra és a médiában felépített üres burkokra épül. Sőt, még a kommunikációjuk is szinte azonos: „érzelmi alapú, személyeskedő támadások, üres szlogenek és agresszív marketing. A háttérben pedig mindig ugyanaz a rendező: Brüsszel” – szögezte le.

Ezt is ajánljuk a témában

Működhet-e idehaza a „lengyel modell”?

Arra a kérdésünkre, hogy idehaza működhet-e a „lengyel modell” azt felelte, hogy „Magyarország ma nem azért áll támadások alatt, mert valami rosszat tett. Azért támadják, mert nem hajlandó térdre ereszkedni. Nem akarja átadni 

  • migrációs politikáját, 
  • identitását, 
  • alkotmányát
  • és állami szuverenitását 

azoknak, akik Brüsszelből szeretnének mindent irányítani”.

Orbán Viktor miniszterelnök a magyar gazdaság érdekeit helyezi előtérbe, beleértve az olcsó energiát is – ez pedig szálka a nagy politikai szereplők szemében.

Majd azzal folytatta, hogy a Tusk vezette Lengyelország ma „az uniós jogtalanság laboratóriuma”. Először évekig az „európai probléma” képét építették a lengyel kormányról, Ezt követően a médiában és pénzügyileg is felfuttatták az ellenzéket. „Majd megijesztették a társadalmat, érzelmeket gerjesztettek, és a médián, valamint a nemzetközi szereplőkön keresztül igyekeztek formálni a közvéleményt. Amikor pedig eljött a megfelelő pillanat, megkezdték az állam lebontását »a demokrácia helyreállítása« felkiáltással. Tusk ezt »harcoló demokráciának« nevezte” – idézte fel az elmúlt évek történéseit.

Zbigniew Zionro a Mandinernek arról is beszélt, hogy nemrég részt vett a Békemeneten Budapesten, amely véleménye szerint a szuverenitás és a függetlenség védelmében vállalt bátor nemzeti kiállás jelképe.

„Ma a szuverenitás elleni támadás másképp néz ki: fegyverek nélkül történik, puska és egyenruha nélkül. Pénzügyi nyomással, propagandával, destabilizációval és politikai műveletekkel”.

„Az alkotmányba való beavatkozás ott kezdődik, ahol a szuverenitás lebontása: 

a legitim intézmények aláásásával, a jog megkerülésével, valamint egy új jogállamiság kialakításával, amelyben a szabályok csak addig érvényesek, amíg megfelelnek a brüsszeli elvárásoknak.

Lengyelország ma tankönyvi példája annak, hogy ez nem elmélet, hanem valóság. Ezért a közelgő választások kulcsfontosságúak” – mutatott rá.

Ezt üzente „a magyar testvéreknek” 

Végül üzent a magyar választóknak is. Úgy fogalmazott,  „Ne hagyják magukat megtéveszteni. Mert az egész erről szól. Szép szavakkal, a modernitásról, Európáról, demokráciáról és jogállamiságról szóló szlogenekkel próbálják elkápráztatni az embereket – miközben durva támadásokat intéznek a jelenlegi kormány ellen”.

A választás nem celebválasztás, hanem alapvető döntés arról, hogy Magyarország magyar állam marad-e, vagy idegen érdekek által irányított területté válik”

– szögezte le a lengyel politikus

„A mai világban csak a szív és az ész együttese védheti meg Magyarországot attól a sorstól, amely Lengyelországot érte. Az ész segít felismerni, ki védi valóban a nemzetet, és ki az, aki csupán szlogeneket hirdet”

„Ezért mondom: magyar testvérek, védjék meg az államukat, mielőtt valaki meggyőzi önöket arról, hogy a modernitás azt jelenti, hogy másokra bízzák a döntéseket” – zárta gondolatait Zbigniew Ziobro.

Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Ezt is ajánljuk a témában

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2026. április 02. 07:07
Más kárán tanul az okos. A lengyelek már megtudták, hogy mibe kerül Ukrajna és Brüsszel a lengyel népnek.
Válasz erre
0
0
grenki-2
2026. április 02. 06:54 Szerkesztve
Az a nép amelyiket úgy megaláztak, megyaláztak, semmibe vettek a nyugati kutyák, mint minket 106 éve, az nem tűrhet meg semmilyen brüsszeli, nyugati bábkormányt...rohadjanak bele a saját muszlimosodó pöcegödrükbe amit csináltak maguknak a nyugatiak. Hajrá független nemzeti kormány, vesszen a trianoni patkányság, vesszenek brüsszel Magyarországi seggnyalói!
Válasz erre
0
0
cserresznye
2026. április 02. 06:44
Örülök, hogy mások is látják. Magyart a gyűlölet vezeti, és a revans vágy! Hogy a feleségén elégtételt vegyen, hogy elégtételt vegyen a volt pártcsaládján, mert szerinte azok nem kellően "tartották őt becsben". Féktelen gyűlöletet érez Orbán Viktor iránt, aki nem áll szóba vele( jogosan!), és elönti a sárga irigység, mert annyira szeretné elfoglalni a helyét. Fékeveszett gyűlölködést használják ki, és közben észre sem veszi, hogy a környezetébe kiket delegálnak és milyen megbízással. Felkorbácsolta és folyton szítja az indulatokat, de vajon képes volna azt megfékezni? kell e nekünk egy ilyen göbbelszre hajazó, marosánra hajazó nagy pofájú ordítozó?? ( még a parlamentbe se)
Válasz erre
2
0
hexahelicene
2026. április 02. 06:03
2 tiszás geci köcsög beszélget: -Tiszás vagy? -Jóhogy. -Jó tiszás vagy? -Naná. -Raboltál már mobiltelefont? -Még nem. -Akkor nem vagy elég jó tiszás...
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!