Hátborzongató jelenet: két lány alatt beszakadt a jég az Ipolyon

2026. január 19. 11:46

A mentők mindent megtettek.

2026. január 19. 11:46
null

A meteorológiai előrejelzések szerint száraz, hideg idő lesz. Helyenként ködös, az ország északkeleti részén mínusz 15, akár mínusz 20 Celsius-fokos hideg idő várható – közölte az operatív törzs hétfőn az MTI-vel.

Azt írták, a meteorológiai előrejelzések szerint az Alföldön, Budapesten és a Dunántúl egyes részein várható borult, ködös időjárás, máshol többnyire napos idő lesz.

A borult területeken előfordulhat minimális hószállingózás és ónos szitálás, egyébként száraz, de hideg idő várható; a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 8 és plusz 1 Celsius-fok között várható, késő este északkeleten mínusz 15, akár mínusz 20 fokra hűl le a levegő.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Nincs megállás: ezzel küzd egy évtizede Orbán Viktor

Nincs megállás: ezzel küzd egy évtizede Orbán Viktor
Tovább a cikkhezchevron

Kitértek arra is, hogy a rendkívüli hideg miatt január 15-e óta már 1891 köbméter tűzifát biztosított az állam a rászorulóknak, ebből 778 köbméter közvetlenül a rászorulókhoz, 1113 pedig az önkormányzatokhoz került.

Vasárnap 234 tűzoltó végezte a tűzifa szállítás előtti feldarabolását, 503 katona, rendőr és polgárőr 186 járművel juttatta az életmentő tüzelőt azoknak a rászorulóknak, akiknek nem volt mivel fűteniük. Vasárnap 193 helyszínre összesen 843 köbméter tűzifa jutott el. 75 köbmétert közvetlenül rászorulóknak, 768-at pedig az önkormányzatokhoz vittek, 118 településre jutott el tüzelő – írták.

Közölték azt is, hogy vasárnap 16 óra körül Ipolydamásd és Szob között egy 13 és egy 15 éves lány az Ipoly jegére ment, amely beszakadt alattuk,

egy járókelő mentette ki a két fiatalt a 80 centiméteres jeges vízből, a kiérkező tűzoltók és rendőrök átadták őket a mentőknek. A mentők a Váci Jávorszky Ödön Kórházba szállították a két lányt, ahol az áthűlt alsó végtagjaikat visszamelegítették, fagyási sérülést nem szenvedtek, vasárnap este hazamehettek.

Megjegyezték: ez az eset is jól mutatja, hogy a folyóvizek jegén tartózkodni életveszélyes, az operatív törzs mindenkit arra kér, hogy folyóvizek jegére ne menjen rá.

(MTI)

A nyitókép illusztráció. Fotó: John MACDOUGALL / AFP

 

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csapláros
2026. január 19. 13:10 Szerkesztve
Arrafelé az Ipoly már elég széles, és gyors a sodrása is, szemben a felsőbb szakaszokkal (pl. Ipolytarnóc, Szécsény) ahol az árterülete is széles, ezért a folyó keskenyebb és kevésbé mély. Mázlijuk van, hogy csak a 80 cm-es részen szakadtak be.
Válasz erre
1
0
Bitrex®
2026. január 19. 12:30
Át akartak szökni Szlovákiába?
Válasz erre
4
0
2026. január 19. 11:59 Szerkesztve
Most komolyan, mit képzeltek? A szüleik nem mondták nekik, hogy beszakadhat a jég???? A két lány más időtöltést nem tudott volna kitalálni???
Válasz erre
1
0
fogas paduc
2026. január 19. 11:50
A folyók jegére TILOS rámenni.
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!