Magyarországnak és Szlovákiának nem fűlik a foga az import leállítására, de hasonlóan gondolkodnak a franciák is. A két közép-európai állam csak az idén 3,8 milliárd euróért vett olajat a Barátság-vezetéken át, ennek fele megy az orosz költségvetésbe. A Molnak ez jó üzlet, de a különadók formájában a kormány is jócskán keresett rajta: a háború kezdete óta mintegy félmilliárd eurót, holott mindkét ország tudna máshonnan is vásárolni olajat.
A gáz a Török Áramlaton keresztül érkezik, egy részét a magyar fél továbbadja Csehországnak, valamint Ukrajnának, a függőség csak fokozódott az utóbbi években.