Meloni kiskorú gyermekének a halálát kívánta egy tanár, most öngyilkos akart lenni

2025. június 03. 06:19

A politikai gyűlölet poklába esett, ami rendszerszintűvé vált a baloldalon, figyelmeztető jel ez a magyar ellenzéknek is.

2025. június 03. 06:19
null

Öngyilkossági kísérletet követett el hétfő este az a tanár, aki korábban közösségi oldalán Giorgia Meloni kiskorú gyermeke halálát kívánta. A férfit a Nápoly közeli Nola kórházába szállították, miután gyógyszereket szedett be és alkoholt ivott rá. Nincs életveszélyben.

Az Ansa hírügynökségnek telefonon azt mondta, hogy nem bírta az ellene zajló médiatámadást. „

Hibát követtem el, de azért nem kell keresztre feszíteni, mégis lincshangulatot keltettek ellenem.

 Bocsánatot is kértem, de nem bírtam tovább” – mondta Stefano Addeo.

A 65 éves férfi német nyelvet tanít a szintén a térségben található Cicciano gimnáziumában. 

Bejegyzést írt közösségi oldalára a tizennégy éves Martina Carbonaro meggyilkolását kommentálva, 

akit volt barátja féltékenységből vert agyon a szintén Nápoly közeli Afragolában május 26-án. Stefano Addeo 

azt írta, ugyanezt kívánja Giorgia Meloni kislányának.

Az üzenetet maga a miniszterelnök tette közzé: Meloni május 31-én közösségi oldalán hangoztatta, hogy a lányával szembeni halálos fenyegetést nem tartja a politikai csatározás hozzátartozójának, és nem is kezeli a harag megnyilvánulásaként. 

„Ez sokkal sötétebb, ami beteges légkörről szól, ideológiai gyűlöletről, amelyben minden megengedettnek tűnik, még az is, hogy egy gyermek halálát kívánják a szülő bántására”

 – írta Meloni.

Giorgia Meloni a politikai élet összefogását szorgalmazta az erőszakkal szemben, az államfő, a kormánypártok és ellenzék is szolidaritásáról biztosította a miniszterelnököt.

Stefano Addeo azonosítása gyorsan megtörtént, mivel a férfi az oktatási minisztériumtól a tanároknak biztosított email-címet használta az üzenet elküldésére. A férfi azóta többször nyilatkozott, tettét azzal magyarázta, hogy a mesterséges intelligenciával íratta meg sorait, és az félreértelmezte szándékát.

 Stefano Addeo hétfőn nyílt levélben találkozót is kért a miniszterelnöktől, 

hangsúlyozva, hogy valóban elfogadhatatlan üzenetet küldött, amiért bocsánatot akar kérni Melonitól. Hozzátette, hogy a média hadjáratot indított ellene, és ennek nyomását nem tudja elviselni.

Ezzel egy időben az oktatási minisztérium, saját gimnáziuma és a hatóságok is feljelentést tettek a tanárral szemben.

Giorgia Meloni kilencéves kislánya után hasonló fenyegetések érték a miniszterelnök-helyettes, Matteo Salvini és a belügyminiszter, Matteo Piantedosi gyermekeit is.

„Nem elszigetelt epizódokról, hanem 

minden korlátot túllépő ideológiai fanatizmus táplálta gyűlölethullámról van szó,

 (...) semmilyen politikai nézeteltérés, semmilyen ideológiai harc nem igazolhatja a gyermekeink, a gyerekekkel szembeni támadást” – közölte Giorgia Meloni.

(MTI)

Nyitókép: Ludovic MARIN / AFP

 

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dunhill67
2025. június 03. 17:06
gyógyszert,ja...a C-vitamiből kurva sokat kell megenni,hogy megmurdeljon (már ha)....még megöngyilkoni magát is gyáva volt az a szardarab...
Tiszafa
2025. június 03. 13:36
Idióta.
Meritokrata
2025. június 03. 11:22
Erre született a pesti vicc mi a különbség a pedof.. és a pedagógus között: Hogy az előbbi szereti is a gyerekeket.
Karvaly
2025. június 03. 09:55
Az elsődleges olvasata a dolgoknak: valaki elkövet egy vállalhatatlan dolgot, majd, amikor szembesülnie kellene ennek a következményeivel, akkor egyből áldozati pózba vágja magát: itt valójában őt bántják, milyen dolog ez, tessék őt békén hagyni. A mélyebb szinten látható az is, hogy ez a tanár a saját kis véleménybuborékjának a hatása alá került, nem mondott semmi olyasmit, amihez hasonlót nem olvashatott vagy hallhatott volna nap-mint-nap, ezért értetlenkedik, amiért a buborékon kívül következményei vannak a tettének. Ugyanez a tömeg- avagy csőcselékhatás is: sok ugyanolyan véleményen lévő ember egy tömegben leveszi az egyén hátáról a gondolkodás és felelősségvállalás terhét, sodródik a többiekkel, hogy utólag ő se értse, hogy kerülhetett annak hatása alá, hogy követhette el azt, amit elkövetett. És akik ezeket a közösségi médiumokat irányítják, akik a közhangulatot formálják, azok ezzel bizony pontosan tisztában is vannak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!