„Idióták” – Zelenszkij dühösen reagált az orosz békejavaslatra

2025. június 03. 07:29

Az ukrán elnök szerint Moszkva béketervének célja nem a háború befejezése, hanem inkább az időhúzás és az újabb szankciók elkerülése.

2025. június 03. 07:29
null

Volodimir Zelenszkij élesen bírálta az orosz fél által bemutatott tűzszüneti és békememorandumot, mely Ukrajna semlegességét, választások kiírását és a hadiállapot feloldását is tartalmazná – írta meg az Ukrajinszka Pravda. Az ukrán elnök szerint azonban Moszkva béketervének célja nem a háború befejezése, hanem inkább időhúzás az újabb szankciók elkerülése érdekében.

„Szerintem idióták, mert alapvetően a tűzszünetnek az a lényege, hogy ne legyenek halottak” – mondta tömören az orosz béketerv kapcsán az ukrán elnök. Zelenszkij szerint Oroszország számára a tűzszünet csak „egy rövid szünetet jelent a háborúban”.

Ezért nagyon szeretnénk, ha amerikai partnereink határozott lépésekkel továbbítanák a szankciós csomagot a Szenátus felé, és ezzel kényszerítenék az oroszokat a tűzszünetre. Másként ugyanis egyelőre nem értenek. És szerintünk ez igazságos

– mondta Zelenszkij, majd hozzátette: „már a harmadik hónapja tart, hogy az Egyesült Államok jelezte a teljes tűzszünet szükségességét, és mi ezt támogatjuk”.

Nyitókép: Sergei SUPINSKY / AFP

***

Ezt is ajánljuk a témában

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2025. június 03. 14:31 Szerkesztve
Az oroszok még nem tudják, hogy a drogos stöpszli naci kobold Európa és a fél világ ura. Térdre előtte, szopni- nyalni a drogost és a pereputtyát!.... Ahogy ezen gagyi, gyér orosz- utánzat faj állampolgára ( már nem képviselheti ukiii- t) gyalázza az orosz nemzetet, az már több, mint brutális!....kemény a kis kobold fejben, mert alul löttyedt- töttyedt!..... Putin előre!!!
falcatus-2
2025. június 03. 13:31
jancsika-45 2025. június 03. 12:55 "Magyarország támogatja Ukrajna uniós tagjelöltségét...az e heti európai uniós csúcstalálkozón Brüsszelben .." Latrinás Janika! Mikor volt ezen a héten csúcstalálkozó Brüsszelben? Na, csüccs vissza a bilidre. Magas még neked a latrina, mint libának a vonatlépcső.
madre79
2025. június 03. 13:17
Te vagy a legnagyobb idióta!
pandalala
2025. június 03. 10:52
" választások kiírását és a hadiállapot feloldását is tartalmazná ...." Há', igen, ettől retteg Zelke. Miazhogy! Nem kicsit, nagyon!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!