Közeleg az igazság pillanata: érik már az üzenet a TISZA Párt és az Európai Unió számára (VIDEÓ)

„Még egy ok arra, hogy mindenki vegyen részt a Voks 2025-ön, és mondja el azt, hogy mit gondol” – jelentette ki a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója.

A parlament döntésének következtében.
Az ukrán parlament csütörtökön elfogadta a törvényjavaslatot, amelynek értelmében már akár félév után halottá nyilváníthatják az eltűnt katonákat – számolt be róla a kárpátaljai KISZó.
A törvényjavaslat értelmében – amelyet június 5-én az Ukrán Legfelsőbb Tanács első olvasatban elfogadott – az eltűnt személyek halottá nyilvánításának határidejét két évben határozzák meg. Vagyis, akit legalább ennyi ideje nem találnak, azt hivatalosan is halottá lehet nyilvánítani. A törvény célja, hogy pontos jogi keretet adjon az olyan esetek kezelésére, amikor valaki háborús cselekmények miatt tűnt el, és a családtagok jogainak védelme érdekében szükséges, hogy halottá nyilvánítsák.
A törvény értelmében ugyanakkor lehetőség van arra is, hogy valakit akár már hat hónap után halottá nyilvánítsanak, amennyiben olyan veszélyes körülmények közt tűnt el, hogy azok alapján feltételezhető az illető halála.
Nyitókép: AFP