Vance ultimátumot adott Ukrajnának és Oroszországnak is: ideje dönteni

2025. április 23. 16:53

Az USA egyre türelmetlenebb.

2025. április 23. 16:53

Ideje, hogy Kijev és Moszkva „igent mondjon a javaslatunkra, vagy az Egyesült Államok kilép ebből a folyamatból” – nyilatkozta JD Vance amerikai alelnök szerdán újságíróknak úton India felé.

Az alelnök elmondta, az USA „nyílt és egyértelmű” békejavaslatot tett a háborúzó feleknek, akik, ha visszautasítják azt, számíthatnak rá, hogy Amerika kiszáll a béketárgyalásokból. Hozzátette, Oroszországnak és Ukrajnának is le kell majd mondania területekről a béke érdekében, és nem a jelenlegi frontvonalak mentén fognak húzódni az új határok, de „már ideje letenni a fegyvert és befagyasztani a harcot” – vélekedett.

Ahogy korábban már megírtuk, Vlagyimir Putyin váratlanul felajánlotta az ukrajnai invázió leállítását a jelenlegi frontvonal mentén, ami a vezetők eddigi kommunikációja alapján azt jelentheti, hogy az Egyesült Államok hajlandó lenne elismerni a Krím és más megszállt területek Oroszországhoz csatolását, Moszkva pedig „befagyasztaná” a  jelenlegi frontvonalat. Továbbá Oroszország lemondana az ukrán régiók azon részeiről, amelyek Kijev ellenőrzése alatt állnak, az orosz kézen lévő területeket ezzel szemben hivatalosan Oroszországhoz csatolnák a terv alapján.

Ezt is ajánljuk a témában

Moszkva Ukrajna területének 20 százalékát foglalta el, amiben benne van a Krím is.

Bár Volodimir Zelenszkij nyíltan elutasítja a feltételeket, Donald Trump kijelentette, ha nincs előrelépés, Amerika kiszáll a tárgyalásból.

Nyitókép: JEFF KOWALSKY / AFP

 

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2025. április 23. 19:33
"Hozzátette, Oroszországnak és Ukrajnának is le kell majd mondania területekről a béke érdekében, és nem a jelenlegi frontvonalak mentén fognak húzódni az új határok" Ezt az Amerikai Egyesült Államok döntötte el? Akkor próbálja meg átültetni a valóságba!
occidolumen
2025. április 23. 19:15
Láthatólag mind az ukránok mind az oroszok tesznek rá, hogy az USA mit gondol. Jól elvannak a háborúban.
figyelő4322
2025. április 23. 19:10
a-gyar-2 2025. április 23. 17:52 • Szerkesztve "Már régen lehetett tudni, egy szép napon a nyugat majd ejti Ukrajnát, mint Afganisztánt, etűri hogy az oroszoké legyen amit eddig elfoglaltak." Valóban, ez a lap benne volt a pakliban. Ameróka is mindig a saját érdekeit nézi elsősorban, mint minden más nagyhatalom is! Ukrajnának már nincs más választása, mint a felajánlott DEAL elfogadása. Na oké, a Zselé még egy darabig elvacakolhat az ajrópai mini Deep State nyűgös támogatásával, és persze még SOKEZER szerencsétlen hohol élete árán... Csak éppen nincs értelme. Eddig se volt sok értelme, de most már a legostobább ukrán ember is világosan láthatja, hogy Конец филъма! Na jó, ukránul кінець фільму...
bogdan5-aki-vigan-jatszott-mig-elevenen-egtek-az-oroszok
2025. április 23. 19:09
FEJEZZÉK BE AZ UKRÁNOK TÁMOGATÁSÁT ÉS HÚZZANAK HAZA Z ÓCEÁN TÚLPARTJÁRA A TÖBBIT BÍZZÁK AZ OROSZOKRA
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!