Négy nappal később jött az összeomlás

2025. április 29. 10:53

Na ilyen, amikor valóság ütközik a tényekkel.

2025. április 29. 10:53
Demkó Attila
Demkó Attila
Facebook

„Hatalmas energetikai összeomlást láttunk Spanyolországban és Portugáliában – részben Franciaországban, Hollandiában és Belgiumban. Nagyon úgy tűnik, hogy nem az »oroszok«, hanem a túlerőltetett zöldpolitika a tettes. Persze hivatkoznak mindenféle atmoszferikus viszonyokra – érdekes hogy ez korábban nem okozott ekkora gondot.

»szinte sorsszerű, hogy április 22-én az európai média lelkesen ünnepelte, hogy első ízben a spanyol áramtermelés megújuló aránya elérte a 100 százalékot – négy nappal később pedig jött az összeomlás.

Az Oeconomus szakértője több kritikus kérdést is felvetett:
Biztosan jó-e, hogy az EU pénzügyi ösztönzői úgy lettek kidolgozva, hogy teljesen egyoldalúan az időjárásfüggő áramtermelés felé torzítják a beruházásokat? Hová tűntek hirtelen az energiatárolók, amik állítólag megoldást jelentenek az előbbi kérdésre? Az európai energiapiacok – ilyen egyoldalú és előkészítetlen zöldátállás mellett – integrálása valóban érdeke-e a résztvevőknek? A huszonegyedik században megengedheti-e magának egy fejlett ország, hogy az áram importtól és az időjárástól függjön?«

Emlékezzünk, 11 évvel ezelőtt hányszor hallottuk, hogy atomenergiára nem lesz szükség. Egész propaganda kampány épül erre itthon.
Nem lesz szükség, elavult, nem kell, Nyugaton meg ment a »zárjuk be!«. Mára kiderült mindenki számára, hogy mélységesen tudatlan, ideológia motiválta szöveg volt, nukleáris reneszánsz van a fél világban, mert megbízható és egyébként zöld is.

Azon persze legitimen lehet vitatkozni itthon is és máshol is, hogy kinek a technológiáját használjuk – a rossz hír az, hogy a kisebb moduláris reaktorok terén is kínai-orosz előny van, akárcsak a hagyományos reaktoroknál, de ahogy látom Magyarország érdeklődik a Rolls-Royce technológiája iránt is. Ahogy a lengyelek is és még sokan mások. 

Azon viszont nem lehet vitatkozni, hogy az európai »zöld átmenet« jelen erőltetett formájában bukás.

A spanyolok, portugálok ma fizetik az árát – a németek meg a magas energiaárakban minden nap, és a németeken keresztül az egész európai gazdaság szenved. Egyébként az energiatárolásra nem kis részben a most Magyarországon állandóan támadott akkumulátorok lesznek a megoldás, de az még idő.

Na ilyen, amikor valóság ütközik a tényekkel. Ezt láttuk Ukrajnában is, az aláfirkantott levelekből és aktivizmusból nem lesz fegyver és katona, ha meg nem süt a nap vagy nem fúj a szél, abból nem lesz áram.”

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2025. április 30. 10:58
A jó hír az, hogy rendkívül buta és kártékony emberek megfeszített munkájával sem sikerült totálisan hazavágni egy évtizedek óta működő rendszert, de sajnos már látszanak jelek, hogy kitartó munkával a pusztításban is célt lehet érni. A végét pedig ismerjük: a CO2 kibocsátás az ember eltűnésével fog helyreállni. A nagyobb baj, hogy éppen ez történik.
obi-wankenobi
2025. április 30. 10:05
A kormányokat irányító háttérhatalomnak nem célja, hogy az országaikban rend legyen, mert ő csak a gazdasági hullámzásból tudják lefölözni a hasznukat. Ennek a rothadásnak a jele ez az áramszünet is. Céljuk a rothadó pöcegödör létrehozása. Van erre három rövid doksi film, amit le is tiltottak a youtube-ról, mert annyira fáj nekik. Videa/ Star Wars kód első rész Videa/ Star Wars kód második rész Videa/ Star Wars kód harmadik rész
obi-wankenobi
2025. április 30. 09:52
A lassú alaperőművek feladata az ország terhelésének döntő részét vinni. Ha egy gyors zöld erőmű átveszi az alap erőmű terhelését, akkor az alapot csökkenteni kell. Ha a zöld erőmű kiesik, akkor kb fél óra, mire az alap ismét termelni tud. Ha túl sok a zöld, akkor a szintén gyors csúcserőművek se tudják a kiesést azonnal pótolni. Ha pedig az egész rendszer leáll, napok, mire újra építik az egészet. Ezt láttuk. A szakemberek régóta figyelmeztetnek a zöld energia veszélyeiről, de senkit nem érdekelt. Magyarországon a HFKV (hangfrekvenciás kör vezérlés)- val mentik a szinte lehetetlent. Boylerek, hőtárolós kályhák ki be kapcsolgatásával javítják a zöld energia okozta problémákat. M-O-on a zöld mellett folyamatosan fejleszti a hálózatot. Ja és mindezt a "nyomorban". Csak emlékezzünk, hogy fletó semmit nem csinált 4 évig, pedig szerinte dübörgött a gazdaság. És persze a brüsszeli halál csillagnak sem volt vele szembe kifogása.
obi-wankenobi
2025. április 30. 09:34 Szerkesztve
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!