Magyar példa, európai ébredés: a belga kormány is Orbán Viktor mellé állt

2025. április 07. 13:20

Belgium is beismerte, amit Magyarország már megtett: Netanjahu ellen nincs helye politikai boszorkányüldözésnek.

2025. április 07. 13:20
null

Magyarország történelmi döntést hozott, amikor megkezdte kilépési eljárását a hágai Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC), miután a testület elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen. 

Ezt is ajánljuk a témában

Orbán Viktor kormánya nem hajolt meg a politikai nyomásnak: kijelentette, hogy nem hajlandó letartóztatni egy demokratikusan megválasztott vezetőt, miközben az izraeli háborús helyzet rendkívül összetett.

A magyar álláspont világos és bátor: a nemzeti szuverenitás és a józan külpolitika fontosabb, mint a globalista elvárások kiszolgálása. Ez a döntés nemcsak Magyarország önállóságát erősíti, hanem új irányt is mutat Európa számára.

Ezt is ajánljuk a témában

Nem is kellett sokat várni a követőkre: Belgium miniszterelnöke, Bart De Wever nyíltan elismerte, hogy országában valószínűleg szintén nem hajtanák végre a Netanjahu elleni elfogatóparancsot. 

Bár emiatt a belga baloldal és zöldek hisztérikus kirohanásokat intéztek ellene, De Wever egyértelműen kijelentette: a „reálpolitika” az első, és az európai vezetők többsége valójában hasonlóan cselekedne – számolt be a The Brussels Times.

Kijózanító szavai nemcsak a brüsszeli buborékot zavarták meg, hanem azt is megmutatták, hogy egyre több országban kérdőjelezik meg a hágai bíróság politikai szerepvállalását.

És ezzel nincs vége: Németországban már februárban megindult a fordulat. Friedrich Merz, a CDU vezetője világossá tette, hogy „találnak majd megoldást”, hogy Netanjahu ne kerüljön letartóztatásra Németországban sem. 

A zsidó állam miniszterelnöke egyébként telefonon gratulált Merz választási győzelméhez, aki szívesen látná őt Berlinben is. Mindez azt jelzi: 

Magyarország nem elszigetelődött, hanem irányt mutat.

 A bátorság, amit Orbán Viktor tanúsított, lassan, de biztosan követőkre talál – és ez az új realitás a nemzetközi politikában.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Camael
2025. április 07. 15:48
végiolvastam a libsitroll kommenteket és azon gondolkodom, hogy politikailag elég képzettek-e
boldog-vagyok-mert-orban-viktor-azt-mondta
2025. április 07. 14:27
A magyarok nem szuverének. A magyarok a koszos zsidók szajhái.
rasdi1
2025. április 07. 14:09
Ez mind rendben is van. Csakhogy "félfüllel" valami olyasmit is hallottam, hogy valamelyik egyetemünk díszdoktorrá is választotta. Ezt viszont már "túllihegésnek" tartom. Még akkor is, ha a Hamász a maga terrorakciójával valóban elfogadhatatlan egy akciót hajtott végre. (Még akkor is, ha folyamatában tekintjük a dolgokat, a legtöbb "terrorista" tett mögött "a sarokbaszorított állat marása" sejlik. Az is kérdéses, és kiderülni talán sose fog, hogy nem volt-e valahol benne a keze a MOSZAD-nak is abban az akcióban. És az egész célja a Gázai övezetnek mint olyannak a megszüntetése, és Izrael szerves részévé alakítása lett volna.) De valóban ez a "nemzetközi bíróság" egy színtiszta politikai testület. Csak a szart kavarják.
oberennsinnen49
2025. április 07. 13:53
(Horthy Miklós kormányzó 1944. október 15-i sikertelen kiugrási kísérlete, majd a német segédlettel hatalomra juttatott Szálasi Ferenc nyilas kormányának uralma meggyorsította az ország helyzetének romlását.)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!