Már várom, hogy az USA elleni fegyverkezést mikor jelentik be

2025. március 06. 08:30

Ha jól dekódolom Emmanuel Macron nagy beszédét: adjatok pénzt atomra + európai egyesült hitelcsapda, mert pfuj Trump!

2025. március 06. 08:30

„Ha jól dekódolom Emmanuel Macron nagy beszédét: adjatok pénzt atomra + európai egyesült hitelcsapda, mert pfuj Trump! Ukrajna jó, Trump rossz. A háború »a mi biztonságunkért« is zajlik, béke vagy lesz, vagy nem lesz, ez véleményes dolog. Az (egyébként pár ukrán megyét is csak nagy nehezen »meghódító«) orosz fenyegetés Európára nézve is valós, nem hihetjük, hogy amúgy megállna az ukrán határnál.

Ezért: több [EU-s] pénzt szeretne nukleáris fegyverkezésre (»megnyitom a nukleáris elrettentés stratégiai vitáját európai szövetségeseinkkel«), mert ez nekik már amúgy is túl drága és 50 éve nem költöttek rá nagyon – de úgy, hogy az azért a franciák kezében maradjon (»bármi történjen is, a döntés mindig a Köztársaság elnökének kezében marad«);

plusz újabb közös hitelfelvételből finanszírozni a hadseregfejlesztést (»közös finanszírozásról határozunk, hogy harckocsikat és repülőgépeket vásároljunk«), mert amúgy az előző is olyan marha jól sikerült...

Már várom, hogy az USA elleni fegyverkezést mikor jelentik be – de mivel nem lenne miből, egy, Amerika demokratizálására felszólító és Trumpot elítélő EP-határozat azért kinéz, remélem...

Hát, nem lennénk Trump helyében...”

Ezt is ajánljuk a témában

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Ludovic MARIN / AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Palatin
2025. március 06. 12:04
Orbánt fogják még "Európa megmentöjeként" ünnepelni. Ebben biztos vagyok. Az elnyomó hatalmaktól való függetlenség vágya egy általános emberi érték, függetlenül attól, hogy különben mit gondol az ember a világról. Ebben a kérdésben még Észak-Kórea és Magyarország is egyet érthet. A világot nem szabad "jókra" és "gonoszokra" felosztani, az emberiség egy nagy "test". A "gonoszok" többnyire azért gonoszok, mert a "jók" provokálják, fenyegetik öket és ezért önvédelemre kénytelenek vetemedni. A háborúknak nem szabad, hogy jövöje legyen, mert az elkerülhetetlenül az emberiség pusztulásához vezet.
Válasz erre
2
0
Palatin
2025. március 06. 12:03
Trump has simply recognized that Russia is much more important to the West than Ukraine. In contrast, Western Europe suffers from the misconception that their pride is more important than anything else.
Válasz erre
3
0
ihavrilla
2025. március 06. 11:34
Az angolok már felajánlották Kanadának az "atomernyőt".
Válasz erre
1
0
mobidix
2025. március 06. 10:24 Szerkesztve
Az európai vezetők gyávák, mint a nyúl. Ezek mindenhez bólogatnak Brüsszelnek, akár egyetértenek vele, akár nem, nem mernek semmire nemet mondani. Trumpnak se fognak merni. Mert nála a NATO-kártya, ami mindent üt. Európa az USA nélkül nem tudja megvédeni magát még úgy 20-30 évig, bármilyen fegyverkezési programba is fog. Ha egyáltalán az európai vezetők alkalmasak is lennének rá. Háború és béke kérdésében Európa nem különutas.
Válasz erre
6
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!