Diszkrimináció, szexizmus, zaklatás – így törekednek a nemek közötti egyenlőségre az ukrán hadseregben

2025. március 11. 17:38

Az ukrán haderő esélyegyenlőségi szakértője elárulta, hogyan küzd a hadsereg a nemi alapú megkülönböztetés ellen.

2025. március 11. 17:38

Az ukrán fegyveres erők nemek közötti esélyegyenlőségért felelős tanácsadója, Okszana Grigorjeva, legfőbb feladatának tekinti a diszkrimináció minden formájának felszámolását. Munkája során olyan ügyekkel foglalkozik, amelyek szexuális zaklatással, szexizmussal és életkor alapú megkülönböztetéssel kapcsolatosak – számolt be róla az Ukrajinszka Pravda.

„A munkanapom azzal kezdődik, hogy kinyitom a számítógépet, és megnézem, milyen kérések érkeztek hozzám. Ezek főleg olyan történetek, amelyekben a nők és férfiak egyaránt védtelennek érzik magukat” – fogalmazott Okszana Grigorjeva.

A panaszokat írásban és egy forródróton keresztül is fogadják. A tanácsadó elmondása szerint jelenleg a nemek közötti esélyegyenlőségért felelős munkacsoport a Védelmi Minisztériummal közösen dolgozik egy olyan stratégián, amely biztosítja a nők és férfiak egyenlő jogait és lehetőségeit a fegyveres erőkben.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Stringer / Sputnik / Sputnik via AFP

 

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
La Piovra
2025. március 31. 08:29
Kiképzésen bizonyára az állomány nő tagjain gyakorolják a legyőzöttek megerőszakolását. Ukránoknál már kötelező elem, mondhatni hagyomány.
Zokni
2025. március 12. 10:48
“Amelyik hadsereg nőket vesz be a soraiba és nem csak speciálisan nőknek való feladatra, az elveszett…” - meg más hülyeségeket is ír mobidix. Igen? Én az egyenjogúság híve vagyok: sztem ágyútölteléknek ők is jók. Sztem akkor maradjunk abban, hogy amelyik hadsereg nőket és férfiakat vesz be a soraiba, az elveszett.
julius68-2
2025. március 11. 21:47 Szerkesztve
"esélyegyenlőségért felelős munkacsoport a Védelmi Minisztériummal közösen dolgozik egy olyan stratégián, amely biztosítja a nők és férfiak egyenlő jogait és lehetőségeit a fegyveres erőkben." 3 évig mi a faszt csináltatok, húzzatok bele mert úgy néz ki, hogy hamarosan vége !
Dominik
2025. március 11. 20:49
Férfiak és nők közt mindig lesz egy kis ficánkolás... egy kis dráma... elkerülhetetlen... lesz majd olyan nő, aki magasabb tiszti rangért lefekszik a felettesével meg olyan férfi is aki erőszakosan nyomul egy csajra meg olyan csaj is aki 2 hónap után már terhes és lelép meg olyan pasi is, aki csak a nőkkel szeretne majd együttdolgozni és veszélyezteti mindenki életét....
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!