Válaszokat követel az EP-képviselő a Politico és a USAID közötti kapcsolatról

2025. február 06. 09:00

Dömötör Csaba szerint aggasztó, hogy nemcsak a Politicot, de magyar médiumokat is finanszíroztak Bidenék.

2025. február 06. 09:00

Nem csupán az Egyesült Államok belügye, hogy 34 millió dollárral, nagyjából 13 milliárd forinttal támogatta az amerikai kormányzat a Politico nevű médiumot, javarészt a Biden-adminisztráció alatt – írta Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő a közösségi oldalán. 

A politikus szerint a történtek azért nem kizárólag az amerikai belügyre tartoznak, mert

a Politico az elmúlt években a brüsszeli nyilvánosság legfőbb szereplőjévé vált.

Bennfentes információk, hangzatos minősítések, zsarolgatós üzengetések, demokrácialeckék és a politikusok lehúzásának valóságos otthona” – írta. 

Hozzátette,

megszámolni is nehéz lenne, hányszor vették elő Magyarországot címlapos írásokban.” 

Ezt is ajánljuk a témában

Dömötör Csaba szerint azt, hogy Brüsszelben magasról tesznek a nemzeti szuverenitásra, szinte már megszokhattuk. De az, hogy az európai médiaszuverenitás se számítson egyáltalán, az még ezt a föderalista társaságot nézve is meglepő. 

A politikus szerint az sem mellékes körülmény, hogy

a Politico volt a brüsszeli háborús politika fő média-hajtómotorja.

Mint ahogy az sem, hogy a megjelent írásokat az egyes európai országokban órákon belül visszhangozták azok a médiumok, amelyeket gyakran ugyanarról a tengerentúli helyről finanszíroztak.

„Ha az agyonkoptatott propaganda szónak lenne nemzetközi nagykönyve, ez a művelet biztosan a legszebb lapokra kerülne” – fogalmazott Dömötör Csaba.

Az EP-képviselő szerint az üggyel kapcsolatban több kérdés is felmerül:

  • Ha a brüsszeli Politico-t ilyen összegekkel finanszírozták, akkor mekkora összeget kaptak az amerikai liberálisoktól egyes magyarországi médiumok, és mit kellett ezért tenniük cserébe? (A karitatív jeligéjű válaszokat inkább nem fogadnánk el.)
  • A médiaszabadságért ingaóra-szerűen aggódó Európai Parlamentben lesz-e plenáris vita ezek után? A 14 évvel ezelőtti médiatörvényes vita óta tudjuk, hogy a média függetlensége az EP-ben elvileg alapvető érték.
  • Ha Romániában választási eredményt is el lehetett törölni a külföldi beavatkozások gyanújára hivatkozva, akkor mit gondoljunk a sok millió dolláros Európán kívüli médiapénzelésről?

És még valami:

  • Mit gondoljunk arról, hogy a Politico előbb Márki-Zay Pétert, majd Magyar Pétert szerepeltette az európai feltörekvő reménységek listáján?

Nyitókép: Kenzo TRIBOUILLARD / AFP

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fater0921
2025. február 06. 11:01
Politico=szennylap
elfújta az ellenszél
2025. február 06. 10:14
Így fonódik össze a politika, a média és a titkosszolgálatok világa egyetlen üzleti érdekeltség keze munkája nyomán. Gyuri bácsi kampányszponzorálással megvásárolja az amerikai elnököt, kifizetteti közpénzből saját külföldi projektjeit, mozgatja a támogató lobbicsoportokat, titkosszolgálatokat, sajtóeszközöket. A Politico az egyik legagresszívebben nyomuló, és emiatt legátlátszóbb ezek közül, "névtelenül nyilatkozó brüsszeli tisztviselők" szájába adva Gyuri bácsi utasításait.
backsplash
2025. február 06. 10:09
A Politico-ban jelentek meg az utasítások és az irányelvek az EP kretének számára.
nesztekjobbrol
2025. február 06. 09:56
"Decemberben a magyar lakosság erős fogyasztása inkább külföldön, mintsem a hazai boltok forgalmában realizálódott – kezdi parádésan közleményét a Nemzetgazdasági Minisztérium, amely a 2024. decemberi gyenge kiskereskedelmi adatokat magyarázza" Ilyen olcso lett putrisztan
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!