Menekültszállást akartak felrobbantani Németországban

2025. február 13. 20:24

A nyomozók közlése szerint egy 21 éves német állampolgár készült támadásra.

2025. február 13. 20:24
null

A német hatóságok szerint, megelőztek egy – feltehetően robbantásos – merényletet egy brandenburgi menekültszállás ellen.

A drezdai főügyészség tájékoztatása szerint egy szerdai névtelen bejelentést követően Meissen kisvárosában Szászország tartomány hatóságai még aznap átkutattak két ingatlant, ennek során két gömbbombát találtak, valamint bokszert, késeket, lőszereket, és riasztó, illetve légfegyvereket is lefoglaltak. 

A házkutatások során a tűzszerészeken kívül a rendőrség különleges kommandós alakulatának (SEK) szélsőjobboldali bűncselekményekre szakosodott szakértői is jelen voltak.

A nyomozók közlése szerint egy 21 éves német állampolgár készült támadásra a Brandenburg tartományban található Senftenberg egyik menekültszállása ellen.

A bíróság elrendelte a férfi letartóztatását robbanószerrel elkövetett bűncselekmény előkészülete miatt. Eddigi információk szerint egyedül cselekedett, s egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen kapcsolatban állt szélsőjobboldali körökkel.

Ezt is ajánljuk a témában

Az ügy mutatja, hogy mennyire fontos a szélsőjobboldali körökkel szemben továbbra is fenntartani a bűnüldözési nyomást” – hangsúlyozta Armin Schuster, Szászország kereszténydemokrata belügyminisztere.

(MTI)

Nyitókép:MTI/AP. A fotó illusztráció.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Janika50
2025. február 13. 21:58
Végre!!! Komolyra fordittva, a számtalan merénylet után a virágok, gyertyák helyett valami kézzel foghatót kéne tenni végre a németeknek. Valami olyat mint kb két éva franciák. Csoportba rendeződni, nem európai kinézetüt jól eldöngetni, minnél többet. Marradandó sérülés mentessen. Hogy érezzék, nem tehetnek azt amit akarnak.
Szamóca bácsi
2025. február 13. 21:35
"...egyelőre nem lehet tudni, hogy milyen kapcsolatban állt szélsőjobboldali körökkel." <--> "Az ügy mutatja, hogy mennyire fontos a szélsőjobboldali körökkel szemben továbbra is fenntartani a bűnüldözési nyomást" -- "Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!" vajon még hány óra kell, hogy kiderüljön, hogy az illető AfD-s?
Lilyana2
2025. február 13. 21:12
Az a csoda, hogy ezek az eltohonyult testű és agyú németek nem lázadtak fel eddig az országuk elfoglalása és népük kiirtása miatt!
2025. február 13. 21:04 Szerkesztve
A gömb bomba az nagyon veszélyes lehet, biztos valami új találmány, mert még sosem hallottam róla! Hirosimanagaszakioresnyikgömbbomba. De mégis, mi a faszom az a gömb bomba? Nem rúd, meg nem hasáb, vagy hengeres kúp végű, fasz forma? Mégis, mi a kurva anyja ez a félelmetes fegyver? Mitől kéne összeszarnia magát egy nem széljobber, holotúlélő, újnémet muszlisvábnak?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!