A mentőszolgálat orvosa akkor is ingerült hangon követelte a román nyelv használatát, amikor a hölgy a nagyothalló, 78 éves édesanyjának anyanyelvén számolt be barátja állapotáról.
„Úrrá lett rajtam a kiszolgáltatottság érzése, hiszen a román nyelv használatát követelő kezelőorvos éppen egy szinte önkívületi állapotban lévő férfit látott el.”
Olyan személy részéről ért a megalázás és a nyelvi diszkrimináció, akit mi hívtunk segítségül. Úgy érzem, visszaélt ezzel a helyzettel, eljátszotta a kiskirályt. Kérdés, vajon hány idős magyar emberrel cselekedte még ugyanezt
– idézte a panaszost a Szabadság.
A panaszos Csoma Botond jogásztól, az RMDSZ Kolozs megyei parlamenti képviselőjétől kért segítséget, és beadványt juttatott el a Kolozs megyei mentőszolgálathoz. Ebben kiemelte: emberi, szociokulturális és jogi szempontból elfogadhatatlannak tartja a mentőorvos viselkedését. Azt kérte, szavatolják az ilyen esetek megelőzését egy „olyan városban, amelyben sok magyar anyanyelvű nyugdíjas él, illetve más nemzeti kisebbségek is, mint például romák és pakisztáni, indiai vendégmunkások, vagy akár ukrajnai háborús menekültek”.
A Szabadság megkeresésére Horia Simu, a Kolozs megyei mentőszolgálat igazgatója gyors kivizsgálást ígért, ugyanakkor megjegyezte: tudomása szerint a mentőszolgálat képviselője kifogástalanul ellátta feladatát, ám azt kérte, a jelenlevők románul beszéljenek, hogy a páciens érdekében minden információhoz hozzáférhessen.