Öt ok, amiért Putyin jobban tisztelheti Trumpot, mint Bident

2025. január 22. 13:24

Az egész világ arra vár, hogy mikor kezdődhetnek meg a béketárgyalások.

2025. január 22. 13:24
null

Donald Trump gyakran emlegette az elmúlt három évben: ha ő lett volna az elnök 2022-ben, akkor Putyin soha nem vonult volna be Ukrajnába. Ezt elmondta azon az emlékezetesen elnökjelölti vitán is, amelyen Biden olyan rosszul szerepelt, hogy a pártja nyomására kénytelen volt visszalépni.

 „Ha egy igazi elnökünk lett volna, egy olyan elnökünk, akit Putyin tisztelt, akkor soha nem vonult volna be Ukrajnába”

 – mondta júliusban Trump. Vlagyimir Putyin orosz elnök a republikánus elnök beiktatása alkalmából gratulációt küldött Trumpnak és jelezte, hogy „nyitott a párbeszédre.”

Összegyűjtöttük, hogy Trumpnak miért lehet nagyobb tekintélye a világ „erős embereinek” a szemében, mint elődjének. 

1. Trump hadserege, nem „woke hadsereg”

Joe Biden négy éve alatt óriási hangsúlyt kapott a „sokszínűség” a hadseregben, amely minden létező „woke” politikát bevezetett. Ennek következtében drámaian leesett a toborzások száma. 

Az amerikai hadsereg egy két nő által felnevelt női katonával toborzott: 

Trump ezzel szemben azt akarja, hogy a világ legerősebb hadserege a kiválóságáról legyen ismert, nem pedig a woke ideológiákról. 

Ezt is ajánljuk a témában

2. Trump bárkivel tárgyal

Az első Trump adminisztráció egyik jellegzetessége volt, hogy az elnök még Észak-Korea diktátorával is hajlandó volt egy asztalhoz ülni. Nem elég, hogy tárgyalt Kim Dzsongunnal, hanem még pozitívan is beszélt róla, amivel megőrjítette az amerikai sajtót. 

Hasonlóan pozitívan nyilatkozott Putyinról is, és többször kifejezte, hogy kész tárgyalni vele. 

Ezzel szemben Joe Biden gyakorlatilag elvágta a kommunikációs vonalakat az oroszokkal, és csak pénzzel és fegyverrel öntötte le Kijevet, de nem adott teret a tárgyalásoknak. 

3. Trump keményen büntet

Az amerikai elnök másik fontos tulajdonsága, hogy keményen bünteti azokat az országokat, akik szerinte ellentétesen cselekednek az amerikai érdekekkel. 

Trump Teddy Roosevelt „bunkósbot”  (big stick) politikáját kedveli, és az elrettentés eszközeivel igyekszik élni. 

Az első ciklusa alatt csak úgy szórta a szankciókat és a büntetővámokat az országokra. 

Trump már be is lengette, hogy ha Oroszország nem hajlandó tárgyalni Ukrajnával a békéről, akkor „valószínűleg” szankciókat fog kivetni rájuk.

Ezt is ajánljuk a témában

4. Trump komolyan veszi az oroszok NATO-val kapcsolatos aggályait

Az egyik legnagyobb különbség Trump és Biden Moszkvával kapcsolatos politikájában az, hogy Biden nem vette komolyan Vlagyimir Putyin aggályait azzal kapcsolatban, hogy nem akarja, hogy Ukrajna csatlakozzon a NATO-hoz. Ezzel szemben Trump ezt mindig legitim aggodalomként kezelte. 

A Trump által kinevezett ukrán-orosz biztos egyik korábbi terve például azt tartalmazta, hogy határozatlan időre el kellene halasztani Ukrajna NATO csatlakozását és ehelyett biztonsági biztosítékkal ellátott békemegállapodást kellene kötni. 

5. Az amerikai elnök nem akar atomháborút

A republikánus elnök egyik sokat emlegetett aggodalma az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban az, hogy Oroszország nukleáris fegyvert vethet be. Trump több interjúban is elmondta mennyire aggasztják őt az atomfegyverek. Ez egy olyan része a háborúnak, amit a demokrata adminisztráció soha nem vett komolyan. 

A nukleáris háborúval kapcsolatos félelmek arra indítják a Trump adminisztrációt, hogy sokkal óvatosabban bánjon az atomhatalommal, mint elődje. A túlzó retorikájáról híres Trump feltűnően visszafogottan nyilatkozik az oroszokkal kapcsolatban. 

Nyitókép: CHARLY TRIBALLEAU, Alexander NEMENOV / AFP

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pista-bacsi
2025. január 22. 15:21
MEGA GIGA FÉRFI!!!
Tegnap
2025. január 22. 14:07
Skywalker_bp 2025. január 22. 13:36 Te egy aljas, magyargyűlölő, embergyűlölő, nihilista poloskaszopó rakás szar vagy. A brüsszeli és kijevi gazdáit tönkretették Európát, Magyarországot, a magyarokat különösen el akarják pusztítani. Ha a józan ész amit Trump visszahóditott Amerikában eléri Európát is, a fajtád fel lesz akasztva és onnan vesszük az energiát ahonnan az nekünk legjobb lesz.
magyar-850
2025. január 22. 14:06
Trump és Putyin is istenkirály a maga nemében simán megfognak egyezni hamarabb mint gondolnánk. A bohóc drogos kobold pedig azt fogja mondani hogy parancs értettem
Treeoflife
2025. január 22. 13:46
„Ha egy igazi elnökünk lett volna, egy olyan elnökünk, akit Putyin tisztelt, akkor soha nem vonult volna be Ukrajnába” Komoly tartalom van Trump kijelentése mögött. Elsősorban a másik tisztelete, másrészt az ellenfél érdemeinek elismerése. Trump tökéletesen tisztában van azzal, hogy Putyin nem Brezsnyev, és nem éppen egy "Jelcin" vagy "Medvegyev". Biden ilyen szintre már régóta nem juthatott el, már nem volt képes felfogni ennek értelmét, akik pedig "mozgatták", nem foglalkoztak vele - hogy mire gondoltak, nehéz megérteni, talán hasonló mentális szinten voltak ők is, mint Biden. Trump Putyinnal meg fog egyezni, hogy melyikük kerekedik a másik fölé, ma még nem látszik. Ami viszont látszik, Kína kerülhet a nevető "harmadik" szerepbe változatlanul, ők pontosan értik, hogy nem kerülhetnek célkeresztbe. A világnak pedig a legjobb az lenne, ha egy kiegyenlített erővonal jönne létre a három "nagy" között. De ezt is csak addig tehetik meg, amíg India is fel nem erősödik a szintjükre.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!