2024. június 29. – Miután Bad Oeynhausenben egy korábban családegyesítés keretében Németországba érkezett, majd számos bűncselekményt elkövetett, erőszakos, drogos, de még soha el nem ítélt 18 éves szír megtámadott és megölt egy 20 éves fiatalt, Nancy Faeser rámutatott, hogy többet kellene foglalkoznunk a „sikertelen társadalmi integráció” problémájával, mert a [szerencsétlen] szír nyolc éve menekültszálláson élt és mást nem is ismert.
Hogy ezt honnan szedte a miniszter, az kérdéses, valójában ugyanis a szír már legalább egy éve egy társasházi lakásban lakott.
2024. július 29. – „Következetesen ki akarjuk utasítani Szíriába és Afganisztánba a bűnelkövetőket” – jelentette ki Nancy Faeser. Kollégája, Annalena Baerbock külügyminiszter ugyanakkor szkeptikusnak mutatkozott: véleménye szerint nem szabad olyanokat ígérni, amiket utána a bizonytalan körülmények miatt nem feltétlenül lehet teljesíteni.
2024. augusztus 23. – Solingen város születésnapi ünnepségén három embert ölt meg a szír Issza al-Haszan, akit 2023 júniusában kellett volna kitoloncolni Bulgáriába, ha nem tűnt volna el a kitoloncolás napján, illetve ha előkerülése után nem küldték volna Solingenbe, kiegészítő védelmet biztosítva neki.
A belügyminisztert „mélyen megrendítette” az eset.