Van mitől félnie a Munkáspártnak, Farage pártja már lekörözte a konzervatívokat
A Reform UK szétfeszíti a brit kétpártrendszert.
Keir Starmer reagált a milliárdos vádjaira.
Nyitókép forrása: Leon Neal / POOL / AFP
Keir Starmer hétfőn nekiment Elon Musknak, miközben azt állította, kiáll a szexuálisan kizsákmányolt gyermekek mellett – írta a Politico. Starmer elmondta, hogy az ügyészség igazgatójaként (DPP) „nyíltan” foglalkozott a „beteges” bűncselekménnyekkel – és „hazugságok terjesztésével ” vádolta Muskot.
„Akik hazugságokat terjesztenek széleskörben, azokat nem az áldozatok érdeklik, hanem saját maguk”
– fogalmazott a munkáspárti miniszterelnök. Musk napok óta támadta Starmert, korábbi ügyészi teljesítménye miatt és „bűnrészesnek bélyegezte a Britannia meggyalázásban”, akinek börtönben lenne a helye.
Starmer munkáspárti kormánya a közelmúltban elutasította az észak-angliai kiszolgáltatott fiatal nőket célba vevő helyi bandákról szóló vizsgálatot, arra hivatkozva, hogy a témában már számos vizsgálatot folytattak, és egy 2022-es jelentés is készült, amelynek megállapításait viszont még mindig nem hajtották végre.
2014-ben az állam megbízásából készített jelentés megállapította, hogy 1997 és 2013 között az észak-angliai Rotherham városában mintegy 1400 kiszolgáltatott gyermeket vettek célba és bántalmaztak szexuálisan. A dokumentum szerint a gondozási rendszer ben alapvető hibák vannak, és azt állította,
a helyi hatóságok nem szállnak szembe a pakisztáni származású elkövetőkkel, részben azért, mert souk attól fél, hogy rasszistának bélyegzik őket.
Starmer hétfőn azt mondta: „A gyermekek szexuális kizsákmányolása beteges, és sok-sok éven keresztül túl sok áldozatot hagytak cserben”. A kormányfő azonban határozottan védelmébe vette a családon belüli erőszak ellen régóta küzdő Jess Phillips minisztert, akit Musk „a nemi erőszak népirtásának apologétájának” bélyegzett, amiért elutasította a bandák új vizsgálatára vonatkozó követeléseket.
Musk hétfő délután visszavágott Starmer megjegyzéseire, azt állítva, hogy bármilyen vizsgálat megmutatná a miniszterelnök mint ügyészségi igazgató mulasztásait, és azt állította, hogy a miniszterelnök „szavazatokért cserébe mélyen bűnrészessé a tömeges nemi erőszakokban”.
Starmer egyébként azzal is visszatámadt Muskra, hogy azt hangoztatta, szerinte „akik Tommy Robinsont (jobboldali aktivista, aki jelenleg börtönbüntetését tölti bírósági végzés megszegése miatt – a szerk.) éltetik, azokat nem érdekli az igazságszolgáltatás”.
Musk ezzel kapcsolatban nem csak Starmerrel keveredett vitába. EA milliárdos az X-en azt írta, hogy Nigel Farage „nem alkalmas” a Reform UK vezetésére, mindössze néhány héttel azután, hogy hírek jelentek meg arról, a techguru adománnyal támogathatja a pártot. Farage kijelentette, hogy továbbra sem tartja helyesnek Robinson pártba való bevonását, és nem hajlandó engedni ebből az álláspontjából.
Farage a közösségi médiában reagálva azt írta, hogy Musk „rendkívüli ember”, de ebben a kérdésben nem értenek egyet. Néhány perccel később Musk közzétett egy bejegyzést, amelyben Robinson szabadon engedését követelte.
Ezt is ajánljuk a témában
A Reform UK szétfeszíti a brit kétpártrendszert.
***