Botrány: így tusolták el a pakisztáni nemi erőszak-bandák ügyeit Angliában

2025. január 06. 12:41

A kiskorú áldozatoktól megtagadták az igazságszolgáltatást és az állam védelmét, hogy megőrizzék a sikeres multikulturális társadalom képét.

2025. január 06. 12:41
Iran, Protest Over Koran Burning In Sweden

Nyitókép: Morteza Nikoubazl / AFP

 

Az angliai Oldhamban történt grooming banda-botrány feltárására irányuló állami vizsgálat elutasítása sokak számára érthetetlen döntés volt – számol be hosszú publicisztikában a The Telegreph.

A „grooming” angol kifejezés becserkészést, behálózást jelent, amikor egy felnőtt azért férkőzik egy gyerek közelébe, hogy valamilyen szexuális tevékenységre rávegye.

Bár 2022-ben megjelent egy vizsgálati jelentés, az csak a 2011 és 2014 közötti időszakot ölelte fel. Az áldozatok és a város lakói egy szélesebb körű, kormányzati szintű vizsgálatot követeltek, mivel úgy vélik, hogy a korábbi felülvizsgálat nem fedte fel a teljes igazságot. 

Az állam azonban továbbra is ódzkodik attól, hogy a felelősök mulasztásait mélyreható vizsgálat alá vonja.

Ezt is ajánljuk a témában

A grooming bandák által elkövetett bűncselekmények botránya nem új keletű az Egyesült Királyságban. Az ország több városában – például Rotherhamban, Telfordban és Rochdale-ban – hasonló esetekre derült fény, ahol zömében pakisztáni származású férfiak által elkövetett erőszakos bűncselekmények áldozatai jellemzően fehér, hátrányos helyzetű gyerekek voltak. 

A hatóságok a közösségi feszültségek elkerülése érdekében sok esetben szemet hunytak az események felett, ami súlyos bizalomvesztést eredményezett az igazságszolgáltatási rendszer iránt.

A botrányokat gyakran a hatóságok és a média részletekben szivárogtatta ki, ami miatt a közvélemény számára nehéz volt megérteni a helyzet súlyosságát. 

Az ilyen bűncselekmények részletei rendkívül megrázóak: bírósági dokumentumok szerint az áldozatok csoportos nemi erőszaknak és brutális bánásmódnak voltak kitéve. 

Egyes esetekben az áldozatok szociális munkások jelenlétében „házasságokat” kötöttek a bántalmazóikkal, más esetekben a bűnözők rettegésben tartották a családokat fenyegetésekkel és erőszakos támadásokkal.

A telfordi vizsgálat rámutatott, hogy a hatóságok korruptak voltak és elnézően bántak az elkövetőkkel. 

A tanúk vallomásai szerint a rendőrségnél „no-go” zónának tekintették az érintett területeket, és nem mertek beavatkozni. 

Az önkormányzat munkatársai attól tartottak, hogy rasszistának bélyegzik őket, ezért figyelmen kívül hagyták az áldozatok bejelentéseit. 

2006-ban még a taxisofőrök engedélyeinek ellenőrzését is felfüggesztették, noha ismert volt, hogy egyes sofőrök kiskorúakat szállítottak prostitúció céljából.

Ezt is ajánljuk a témában

Az esetek középpontjában a multikulturalizmus kezelésével kapcsolatos félelmek álltak. 

Rotherhamban például a rendőrség vezetői attól tartottak, hogy zavargások törhetnek ki, ha nyilvánosságra kerül a gyermekek elleni rendszeres visszaélés.

A politikusok és hivatalnokok igyekeztek elhallgattatni a kritikus hangokat, és több esetben megfenyegették azokat, akik feltárták volna a valóságot. Az áldozatok szüleit pedig sokszor elutasították, sőt, voltak esetek, amikor a rendőrség az áldozatok családtagjait tartóztatta le, akik megpróbálták megmenteni gyermekeiket.

Ezt is ajánljuk a témában

A jelentések szerint a hatóságok szándékosan próbálták elkerülni, hogy az áldozatok által adott információk alapján pakisztáni férfiak ellen induljon eljárás. 

Több jelentés is arról számolt be, hogy a rendőröket felszólították, keressenek más etnikumú elkövetőket, hogy elkerüljék a „politikai kényelmetlenséget”. Az információk közzétételét gyakran késleltették, sőt, egyes ügyeket teljesen eltitkoltak.

Ezt is ajánljuk a témában

A közvélemény egyre nagyobb nyomást gyakorol az államra, hogy az ilyen ügyeket átfogó nemzeti vizsgálat tárja fel. Az Oldhamban történt események áldozatai is igazságot követelnek, és úgy vélik, hogy csak egy országos szintű vizsgálat biztosíthatja a felelősök elszámoltatását. 

A kritikusok szerint a brit állam eddigi hozzáállása a multikulturalizmus megőrzésének érdekében feláldozta az ártatlan gyermekeket, ami súlyos bizalmi válsághoz vezetett.

Sokan az igazság felderítését a politikai vezetés megújulásának alapvető feltételének tartják. Ahhoz, hogy a brit társadalom visszanyerje a bizalmát az állami intézményekben, világos üzenetet kell küldeni: senki sem állhat a törvény felett. A jogrend érvényesítésének hiánya csak tovább mélyítette a problémát, és máig tartó sebeket ejtett az áldozatokon és családjaikon – írta a cikk szerzője.

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kardinális
2025. január 07. 17:06 Szerkesztve
EltuSSol. Két s-sel, b+
JohnnyBeGood
2025. január 07. 08:32
Még szerencse, hogy nálunk, - a választási eredmények érdekében - nem tusolják el a kisebbséggel kapcsolatos problémákat, bűncselekményeket. Úgymint : öregezés, unokázás, betörés, lopás, rablás, erőszak, környezet károsítás, iskolai oktatás ellehetetlenítése, normális diákok elüldözése, gyilkosságok .... stb. A lázadók portálján bőven olvashatunk ezzel kapcsolatos gyomorforgató történeteket.
Derek Zoolander
2025. január 07. 07:25
Igaz hogy a világ legszarabb, legszemetebb emberei akik ilyeneket csinálnak. De a politikusok, bírók, rendőrök, stb., akik tehetnének ez ellen de inkább elhallgatják, azok sem jobbak.
elfújta az ellenszél
2025. január 06. 22:49
De hát nem azt hallottuk eddig, hogy Putyin szítja a feszültségeket Angliában, és ő a felelős az etnikai villongásokért? Akkor most mi az i-gazság, okosíccsanak már ki kérem
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!