Minden, amit a magdeburgi támadásról eddig tudni lehet
Öt ember, köztük egy gyermek meghalt, kétszázöt ember pedig megsebesült, amikor egy 50 esztendős szaúdi férfi belehajtott egy karácsonyi vásárba.
Munkatársai Dr. Google-nek gúnyolták, mert a diagnózis felállítása előtt mindig az internethez fordult. És ez csak a jéghegy csúcsa.
Péntek este Taleb A. egy szaúdi orvos autóval áthajtott a magdeburgi karácsonyi vásáron. Öt embert, köztük egy kilenc éves kisfiút megölt, és 200 embert megsebesített. Most kétségek merültek fel: A. valóban orvos volt? Egykori kollégái egyértelműen kételkedtek ebben – derül ki a FOCUS online beszámolójából.
Ezt is ajánljuk a témában
Öt ember, köztük egy gyermek meghalt, kétszázöt ember pedig megsebesült, amikor egy 50 esztendős szaúdi férfi belehajtott egy karácsonyi vásárba.
A Mitteldeutsche Zeitung nevű lap megszólaltatta a magdeburgi támadó egykori munkatársait.
Úgy tűnik, kétségek merültek fel bennük A. orvosi alkalmasságával kapcsolatban: „Dr. Google-nak hívjuk” – idézte az újság az egyik kollégáját.
A. állítólag minden diagnózis felállítása előtt az interneten tudakozódott.
Ráadásul a diagnózisokkal kapcsolatban többször is félreértésekre került sor, mert A. rosszul beszélt németül. A betegek néha visszautasították, hogy kezelje őket – állították a kollégái.
Egy ápolónő, aki egy ideig együtt dolgozott A.-val, de azóta felmondott, a lapnak azt nyilatkozta:
„Folyamatosan voltak panaszok más orvosok és felettesek felé Taleb A.-ról”. Ennek azonban soha nem volt semmilyen következménye.
A. azt tanácsolta a függőknek, hogy abszurd kezeléseknek vessék alá magukat. „Az alkohol jó, a méz rossz” – ajánlotta többször is.
A Mitteldeutsche Zeitung arról is beszámolt, hogy a merénylőt állítólag egy korábbi klinikáján nem engedték praktizálni, mert többször is veszélybe sodorta a betegek egészségét, mert rossz gyógyszert írt fel. „A kórház vezetősége többször is lekicsinyelte a jelzéseinket” – mondta a korábbi kolléga a lapnak. Végül A. több hétre eltűnt.
„Mindannyian azt hittük, hogy a gyanúnk beigazolódott, és azért tűnt el, mert nem volt igazi orvos.”
De A. „hirtelen újra megjelent”, és tovább dolgozott – egészen addig, amíg október végén betegszabadságra nem ment. Ezután csak a merénylet napján látták viszont a letartóztatásról készített videókban.
Nyitókép: Heiko Rebsch / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Ezt is ajánljuk a témában
A férfi azt kiabálta, hogy ő megvédi Európát az iszlamizációtól.