Fokozzák a nyomást Trumpék: az elrettentés a cél

2024. december 20. 21:37

A republikánusok sarokba szorítanák a síita államot.

2024. december 20. 21:37
null

Nyitókép: Joe Klamar / AFP

A republikánus törvényhozók maximális nyomást akarnak gyakorolni Iránra Trump második elnöki ciklusában, és nyitottak arra az eshetőségre is, hogy légicsapásokat hajtsanak végre az iráni nukleáris létesítmények ellen, ha ezzel megakadályozhatják Teheránt a nukleáris fegyverek megszerzésében – számolt be a The Hill

Trump csapata az első lépésként szankciók szigorításával akarja elrettenteni Iránt, de a katonai beavatkozás lehetőségét sem zárják ki, különösen, ha az iráni nukleáris program előrehaladása tovább fenyegeti a régió stabilitását.

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint Irán 60 százalékra dúsított uránnal rendelkezik, és már közel áll ahhoz, hogy elérje a nukleáris fegyverhez szükséges 90 százalékos szintet. 

A republikánusok Trump első elnöki ciklusának „maximális nyomás” politikáját támogatják, különösen annak fényében, hogy a Biden-adminisztráció nem tudta újratárgyalni a 2015-ös iráni atomalkut. 

A republikánusok erőteljes szankciók és az iráni energiaexportok korlátozását szorgalmazzák, és egyesek katonai beavatkozást is mérlegelnének, ha a diplomáciai nyomás nem hozna eredményt.

Ezt is ajánljuk a témában

A republikánus képviselők hangsúlyozták, hogy Irán nukleáris létesítményeinek szétterjedtsége és a célzott csapások korlátozott hatása miatt óvatosan kell bánni a katonai beavatkozással. 

Az izraeli hírszerzés és katonai csapások már jelentős csapásokat mértek Irán és szövetségesei, például a Hezbollah és a Hamász erőire.

Trump és tanácsadói szerint azonban egy határozott ultimátum és a tárgyalások megkezdése lehetőséget nyújthat arra, hogy Irán nukleáris programját megállítsák, mielőtt katonai opciókat kellene bevetni.

Ezt is ajánljuk a témában

Miközben a republikánusok egyhangúan a nyomásgyakorlás mellett állnak, szakértők arra figyelmeztetnek, hogy az iráni kormány provokálása növelheti a nukleáris fegyverek fejlesztésének kockázatát. 

A diplomáciai tárgyalások lehetősége továbbra is nyitott, de Trump adminisztrációja hangsúlyozza, hogy az iráni nukleáris program felszámolása érdekében minden lehetőséget mérlegelni kell, beleértve a katonai beavatkozást is, ha a helyzet ezt megköveteli.

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hillary Clinton bázisdemokrata
2024. december 21. 04:37
Fasszopó cionisták. Ezeket támogatják a narancsbirkák.
Spiritmonger
2024. december 21. 00:47
Iránban, amíg az orosz légvédelem védi őket, nem lesz amerikai légitámadás. Az SZ-500 és a Tor-2 légvédelmi rendszerek ellen az amerikai légierő nem tud mit tenni. Szárazföldön bemenni Iránba meg akkora veszteséggel járna, amit egyetlen amerikai elnök sem kockaztatna meg. Abban a pillanatban, amikor az oroszok leveszik a kezüket az irániakról, az USA légiereje és rakétatüzérsége fél ór alatt visszabombázza Iránt a pattintott kőkorszakba. De addig csak szájkarate lesz.
Csigorin
2024. december 21. 00:00
tehat az amerikaiak indithatnak kulonleges hadmuveletet a vilag masik felen az oroszok meg a sajat hataraikon sem? oket is szet fogjak szankciozni vajjon?
herden100
2024. december 20. 23:58
A BÉKE JOBB MINT A HÁBORÚ. sites.google.com/site/szaszilmahonlapja/home youtu.be/z-kQxgx0EhI?si=31OqEC7012q8kgSY 🤍❤️🤍 ❤️🕊️❤️ 🤍❤️🤍 www.peakpx.com/en/hd-wallpaper-desktop-nmndi ÁLDOTT KARÁCSONYT! 🌲🕯️🌲 🕯️❤️🕯️ 🌲🕯️🌲
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!