Az Oroszországgal szembeni szankciókat kiterjesztenék a gázra és az atomenergiára is. Szorgalmazzák az orosz fosszilis tüzelőanyagok és cseppfolyósított földgáz EU-ba történő behozatalára vonatkozó teljes embargó bevezetését, a döntéshozók szerint
„meg kell szüntetni az Oroszországgal az atomenergia-ágazatban folytatott együttműködést”.
Felhívják az uniós intézményeket és a tagállamokat, hogy aktívan járuljanak hozzá a szankciók egységességének fenntartásához, és mielőbb fogadják el a 15. szankciócsomagot.
Az EP állásfoglalásában „sürgetik a tagállamokat, hogy aktívan gyakoroljanak nyomást a magyar kormányra, hogy vessen véget az Európai Békekeret – és többek között az újonnan létrehozott, Ukrajnát támogató alap – felelőtlen blokkolásának, ami akadályozza 6,6 milliárd EUR részleges visszatérítés felszabadítását az Ukrajnának katonai támogatást nyújtó tagállamok számára; hangsúlyozza, hogy amennyiben az Európai Békekeretet az Európai Tanács következő üléséig blokkolják, azonnal létre kell hozni egy új formátumot, amely csak azokat a tagállamokat foglalja magában, amelyek hajlandóak és képesek katonai segítséget nyújtani Ukrajnának, vagy a nemzeti hozzájárulásokat vissza kell téríteni annak érdekében, hogy semmi se akadályozza a kétoldalú segélyek zökkenőmentes finanszírozását.”
Az állásfoglalásban