Amerika választ 2024 – Élő választási műsor a Mandineren! (Videó!)
Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
Az amerikai társadalom rendkívül megosztott, a választás tétje óriási. Milyen hatással lehet az új elnök személye Magyarországra nézve?
Már a választásokat megelőzően is rendkívül megosztott volt az amerikai társadalom. A világ ezen turbulens időszakában kiemelt tétje van az elnökválasztásnak az egész világra tekintve. A Mandiner választási műsorában Bayer Zsolt publicista fejtette ki véleményét az elnökjelöltekről, az Egyesült Államok és Magyarország viszonyáról.
A jelenlegi világpolitikai helyzetben nem is kérdés, vagy Trump győz és pozitív változás lesz a világban, vagy marad a mostani adminisztráció, és minden folytatódik ugyan így, csak még sokkal rosszabb lesz.
– kezdte a beszélgetést Bayer Zsolt.
Úgy látja, a választásokhoz közeledve polgárháborús hangulathoz hasonló alakult ki az Egyesült Államokban, azonban nem ez az első eset, amikor ilyet tapasztalhatunk, hiszen
már a BLM mozgalom indulásakor ilyen polgárháború szélén táncoló országot láthattunk.
Mint elmondta, a megosztottság hazánkban is jelen van, azonban van egy olyan kulturális összetartó erő, ami ezt áthidalja.
Ha eljut egy társadalom ide, hogy a legminimálisabb kulturális összekötő habarcs is elvész, akkor az nem egy nemzet többé. És szerintem az Egyesült Államok eljutott ide.
Kamal Harrissel ellentétben Donald Trumppal kapcsolatban úgy látja, hogy komolyan veszi ezt a kulturális összeköttetést, amely egy nemzetet nemzetté tesz. Továbbá kampányában valós problémákról beszél, és ezek mentén akarja újra naggyá tenni az Egyesült Államokat. A jelenlegi demokrata adminisztráció viszont nem létező problémák mentén próbálja politikáját alakítani.
Magyar viszonylatban vizsgálva az eseményeket, David Pressman egy olyan szereplő, aki nagykövet lévén meghatározó szerepet tölt be.
David Pressman létezése itt, mint nagykövet, minden pillanatában ellent mond a nagyköveti státusz írott és íratlan szabályainak.
Nagykövet helyett helytartót lát Pressman személyében, hiszen meg akarja mondani, hogyan kell gondolkoznunk, élnünk, és ezeket számon is kéri.
Úgy véli, ha Trump győz, Pressman egy hónapon belül visszatér az Egyesült Államokba.
Az orosz-ukrán háború kapcsán is az egyetlen optimális forgatókönyv az, ha Trump győz a publicista szerint. A háborút az USA proxy háborújaként látja Oroszország ellen, amelyből az amerikaiak anyagilag profitálnak, többek között mivel az ukrán termőföldek jelentős része közvetlenül vagy közvetetten amerikai tulajdonba került.
Ha Trump semmi mást nem csinál, csak véget vet ennek, már akkor be fogja magát írni a történelemkönyvekbe.
Ezt is ajánljuk a témában
Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!