Tűzszünet: gyilkossági kísérlettel vádolt palesztinok is szabadulhattak
Kilencven palesztin fogvatartottat cserélt három izraeli túszra a zsidó állam.
Ian Austin brit újságíró nekiment a Hamásznak – a brit rendőrség ellene kezdett nyomozni.
Nyitóképen: a Hamász mellett tüntető jemeni lázadók (Abdallah ADEL / AFP)
A The Telegraph-ba írt cikket Ian Austin brit újságíró. Februárban írt egy cikket a Hamász és az UNWRA ENSZ-ügynökség homályos kapcsolódásairól, amikor is kiderült, hogy az UNWRA irodái alatt Gázában a Hamásznak van egy műveleti központja.
Mielőtt ágyba mennél, nézd meg azért, ellenőrizd le, hátha véletlenül iszlamista gyilkosok és erőszaktevők halálkultusza üzemel alattad”
– írta sötét iróniával a szerző.
Ezen szövegéért aztán sok kritikát kapott ellenfeleitől, aztán egyszer csak a brit rendőrség kereste őt. Meglepődött, amikor kiderült, hogy éppenséggel ellene nyomoznak, mert „iszlamistázott” a cikkében, és ez felveti a gyűlöletbűncselekmény gyanúját.
A szerző felháborítónak tartotta, hogy ezért ellene indul nyomozás, és hozzátette, hogy sok rendőr is így gondolkodik erről, akik inkább valódi áldozatokat szedő valódi bűnözőket üldöznének. Úgy látja, saját országa jogrendszerét és rendőri erejét használják fel arra, hogy az iszlamizmus kritikusait elhallgattassák.
Ennek az őrületnek véget kell vetni”
– hangsúlyozza cikkében.
A Telegraph szerző cikkében végül elárulja: a rendőrség „bűncseleménynek nem minősülő gyűlölet-incidensnek értékelte” megszólalását, és nem folytatták tovább a nyomozást.