Harmadszor is merényletet kíséreltek volna meg Donald Trump ellen
Ismét egy fegyveres férfit kapcsoltak le a rendőrök a hétvégén egy republikánus kampányrendezvényen. Merénylet-kísérletek Donald Trump ellen. Összefoglalónk.
Harris felhatalmazást kér az amerikaiaktól arra, hogy ami alelnökként nem sikerült, azt elnökként is hadd próbálja meg.
Nyitókép: JEFF KOWALSKY / AFP
Végre eljött ez a nap is: kétszázötvenkétmillió amerikai megszavazhatja az Egyesült Államok 47. elnökét. Előre szólok, ez a cikk nem arról szól, hogy Harrisnek vagy Trumpnak vannak-e jobb esélyei – mert most már csak hinni lehet egyik vagy másik kutatásnak –, és nem is arról szól, hogy Biden milyen elnök volt, hisz mindenki tudja, hogy egészen egyszerűen rossz. Nem, ez a cikk arról szól, hogy egy háromszoros merényletkísérlettel, a jelenlegi regnáló elnök visszalépésével, babacombharapással, szavazószemetezéssel majd laza törvénysértéssel, mókusinfluenszer-gyilkossággal, fasisztázással, nácizással, Hitlerezéssel és innét Európából figyelve még ki tudja mi mindennel tarkított kampány során
mégiscsak Kamala Harrisnek sikerült a legnagyobb politikai sületlenséget produkálnia.
Ezt is ajánljuk a témában
Ismét egy fegyveres férfit kapcsoltak le a rendőrök a hétvégén egy republikánus kampányrendezvényen. Merénylet-kísérletek Donald Trump ellen. Összefoglalónk.
Mégpedig azt azt egyszerű ígéretet, hogy az ő elnöksége alatt majd megoldja Amerika összes gondját-baját.
Harris – a regnáló alelnök – ugyanis többször is leszögezte, hogy ilyen meg olyan változást és megújulást hozna a politikába, megoldaná az Amerikát is sújtó inflációt, csökkentené az amerikaiak megélhetési költségeit és – talán innen Európából ez a legfontosabb – egy huszárvágással megoldaná a gázai háborút, méghozzá úgy, hogy elnökként egyszerre biztosítsa Izrael biztonságát és „a palesztin nép méltósághoz és önrendelkezéshez való jogát”.
Magyarán a kampány során
felhatalmazást kért az amerikaiaktól, hogy ha már alelnökként nem sikerült ez a lehetetlen küldetés (sem), akkor ugyan már, elnökként hadd próbálja meg.
Valahol itt csúcsosodik ki a „Harris-probléma”. Úgy akarja megoldani az ő alelnöksége és Biden idején felgyülemlett gondokat hazájában és a világban – az ukrajnai és izraeli háborút, az amerikai inflációt, társadalmi feszültséget, stb. –, hogy közben azokért a felelősség már öt éve az ő vállát nyomja, Amerika második embere lévén. S nem úgy tűnik, hogy ez idő alatt sikerült volna kezelni azokat. Kicsit olyasmi ez a faramuci helyzet, mintha a Titanicon a kapitány, miután már maximális sebességgel totálisan ráfordította a hajót a jéghegyre, demokratikus buzgóságában kékcédulás választásokat tartott volna arról, hogy ki legyen a következő kapitány. Ha pedig ő lesz az, akkor majd ziher, hogy elkormányozza a hajót a jéghegytől – ha már eddig nem sikerült.
Ezt is ajánljuk a témában
Az elnökválasztási valóságshow legújabb kabalaállata egy amerikai szürke mártírmókus, aki fellibbentette a fátylat a demokraták képmutatásáról. Veczán Zoltán írása.
Nos, ma kezdődik ez a bizonyos „kékcédulás” választás. Magyarországról nézve kékcédulás, Amerikából nézve teljesen normális. Egy olyan választás, ahol az ötven államból csak 24-ben kell fényképes igazolvány, 15-ben pedig abszolút semmilyen azonosítás nem kell, egy olyan választás, ahol már 78 millióan leszavaztak, és amely túlzás nélkül történelmi jelentőségű lesz a mostani világrend szempontjából.
A szorító túloldalán, Harrisszel szemben pedig ott van Trump, aki – miután (előző?) elnöki mandátuma alatt amúgy szépen lehűtötte Kim Dzsongunt – nem csak elkormányozná a fent említett lélekvesztőt a jéghegytől, hanem egy normálisabb, nemzetibb, „alapítóatyásabb” Amerikát szeretne. (És csak néha nyúlna a nagy piros gombhoz.) Szinte biztos, hogy jobb elnök lenne, mint Harris, már csak azért is, mert nem a már megkezdett rohamos süllyedést folytatná. Erről lehet vitázni, egyvalami viszont egyértelmű:
ma este vigyázó szemetek Amerikára vessétek!
Ezt is ajánljuk a témában
Elküldte a tengerpartra lenyugodni az észak-koreai vezetőt Trump.
Ezt is ajánljuk a témában
Itt a Mandiner kisfilmje! Szakértők és elemzők a kampányfinisről, Donald Trump és Kamala Harris küzdelméről és a voksolás tétjéről.