Milliókat csalnak ki tőlünk és még mindig nincs vége: eszméletlenül pörögnek az internetes átverések
Pár lépéssel azonban megakadályozható, hogy átverjenek.
Még az induló vonatokat is megállították.
Nyitókép: André Lenthe / Lenthe Medien / dpa Picture-Alliance via AFP
Súlyos fertőző betegség gyanúja miatt két embert kórházba szállítottak Hamburg központi pályaudvaráról. A tűzoltóság speciális járművet küldött a helyszínre, a hatóságok pedig egy időre az állomás egy részét is lezárták – közölte a ZDF.
A német közszolgálati média arról is beszámolt, hogy az egyik kórházba szállított személy egy férfi, akinél influenzaszerű tüneteket észleltek: láza nem volt, csak enyhe hányingerről számolt be. A másik személy a férfi barátnője.
A ZDF szerint a férfi Ruandából érkezett Németországba, és korábban egy olyan beteget kezelt, akiről azóta kiderült, hogy fertőző trópusi betegségben, Marburg-vírusban szenved.
A lap tájékoztatása szerint a német közegészségügyi hivatal ezután úgy döntött, hogy mindkét személyt elkülönítik a főpályaudvaron, és további vizsgálatokra az Eppendorfi Egyetemi Orvosi Központ (UKE) erősen fertőző betegségekkel foglalkozó speciális osztályára szállítják őket.
Mint írták, ott azonnal megkezdték az összes szükséges vizsgálatot, vélhetően egy 24 órán belül kiderül, hogy a két elkülönített személy is elkapta-e a fertőzést.
A hatóságok elővigyázatosságból rögzítették a párral közös vonaton utazók elérhetőségeit is. Karanténintézkedésekre jelenleg nincs szükség – ismertették.
A Stern című lap újságírója közvetetten részese volt az eseményeknek. Egy másik IC-vonaton utazott Hamburg közelében, amelyet útközben megállítottak,
az egészségügyi hatóságok pedig megtiltották az utasoknak, hogy elhagyják a vonatot.
A vonaton „mindenkit, aki a WC-n járt, megkérdezték: leült vagy állva pisilt? Hozzáért-e valamihez?”
Végül hat óra előtt nem sokkal megnyugtatták az utasokat, hogy az adott vonaton nincs fertőzésveszély, és folytathatták az útjukat – írta a lap.
A rendkívül fertőző Marburg-vírus főként Afrikában fordul elő. Hivatalos adatok szerint Ruandában eddig 26 fertőzött esetet regisztráltak, és hat beteg vesztette életét a betegség következtében. A vírus tünetei közé tartozik a láz, görcsök, véres hányás és hasmenés. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a fertőzöttek akár 88 százaléka is meghalhat.