Ráuszítaná Melonira Brüsszelt a baloldal, amiért orbános huszárvágást villantott
Cecilia Strada olasz EP-képviselő beszélt a terveikről.
Sziklaszilárd egyetértés van egy kulcsfontosságú kérdésben.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Szlovákia, Magyarország és Szerbia történelmi jelentőségű megállapodást írt alá egy háromoldalú találkozón október 22-én – emlékeztetett a Brussels Signal. A csúcstalálkozó központi témája az illegális bevándorlás elleni közös fellépés és az Európai Unió (EU) külső határainak védelme volt. A központi témákkal kapcsolatban a felek foglalkoztak a regionális együttműködés megerősítésének lehetőségeivel is.
Közösen elért eredmény, hogy idén 80 százalékkal kevesebb a migráns, mint tavaly
– jelentette ki Aleksandar Vucic szerb államfő a szlovákiai Révkomáromban, az Európai Unió külső határainak védelméről tartott magyar–szlovák–szerb csúcstalálkozó utáni közös sajtótájékoztatón kedden – az MTI tájékoztatása alapján.
A brüsszeli lap viszont arra is felhívta a figyelmet, hogy a 2015-ös migrációs válság óta Budapest döntő szerepet játszik a tömeges bevándorlás megfékezésében,
és ezt a tényt csak fokozták az Európai Unió több országának közelmúltbeli döntései, amelyek szigorítják politikájukat és korlátozzák az új migránsok érkezését.
Így tett többek között Olaszország is, ám mint a Mandiner olvasói emlékezhetnek: október 11-én megnyitott táborokban elhelyezett első csoportot, tizenkét embert visszaszállították Olaszországba, miután az illetékes római bíróság nem engedélyezte feltartóztatásukat. A római kormány hétfő esti ülésén azonban erre reagálva törvényerejű rendelettel határozta meg a biztonságosnak számító országok listáját.
A Meloni-kormány az intézkedéssel felülbírálta a bíróságok korábbi döntését az albániai táborokban elhelyezett migránsok szabadon engedéséről.
A migráció és a menedékkérelmi eljárás szabályozását érintő kormányrendelet rögzítette, mely származási országokat tartják biztonságosnak.
Ezt is ajánljuk a témában
Cecilia Strada olasz EP-képviselő beszélt a terveikről.
A brüsszeli lap arra is rámutatott, hogy Szlovákia és Magyarország fontos migrációs útvonallá vált Lengyelország felé, és ezt a helyzetet bonyolítja, hogy Oroszország szövetségese, Fehéroroszország lehetővé tette, hogy a vízumot megszerző bevándorlók legálisan repülhessenek Minszkbe, moszkvai átszállással, majd közúton utazhassanak a lengyel határig, és gyalogosan lépjék át azt.
Matus Sutaj Estok szlovák belügyminiszter elmondta, hogy a háromoldalú megállapodás kiemelten fontos az illegális migránsok számának csökkentésében Szlovákiában,
de az EU-n kívüli hotspotok döntő szerepére is felhívta a figyelmet.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Az olasz haditengerészet Libra nevű hajója Albániába szállítja a férfiakat.