Reszketnek a demokraták: épp össze akarják putyinozni Elon Muskot
Leleplezte a Wall Street Journal az amerikai üzletembert, névtelen informátorok szerint rendszeresen egyeztet az orosz elnökkel.
A multimilliárdos Donald Trump mellé állt a kampányban.
Nyitókép: ANGELA WEISS / AFP
Elon Musk ritkán oszt meg részleteket saját bevándorlási útjáról, ám nemrégiben a X platformon – amelynek ő a tulajdonosa – reagált a Washington Post cikkére, amely szerint a ’90-es években, Szilícium-völgyi startupja építésekor illegálisan dolgozott az Egyesült Államokban – tudósít a CNN.
Valójában engedélyezték, hogy az Egyesült Államokban dolgozzak. A Biden-bábu hazudik.
– írta ki a közösségi média felületén.
A Washington Post egykori üzlettársak és hivatalos dokumentumok alapján állította, hogy Musk bizonytalan státusza miatt az akkori befektetők aggódtak a deportálása miatt.
Musk azonban tagadta, hogy valaha is engedély nélkül dolgozott volna, és azzal vádolta Joe Bident, hogy hazudik, miután az elnök a cikk állításaira hivatkozott.
Musk elmondta, hogy először J-1 vízummal érkezett az Egyesült Államokba, amit később H-1B vízumra váltott. Az újságírók úgy vélik, hogy a J-1 vízum általában nem jogosít fel önálló munkavállalásra, csak ha az adott intézmény vagy tanulmányi program engedélyezi.
A CNN szerint Musk nem tisztázta, hogy mely intézmény támogatta a J-1 vízumát, és pontosan mikor váltott át H-1B-re, ami szerintük újabb kérdéseket vet fel. Úgy vélik, hogy a „szürkezónás” státusz, amire Musk korábban hivatkozott, valóban illegális munkát jelenthetett.
Ezt is ajánljuk a témában
Leleplezte a Wall Street Journal az amerikai üzletembert, névtelen informátorok szerint rendszeresen egyeztet az orosz elnökkel.
A CNN által megkérdezett Greg Siskind ügyvéd szerint, ha egyetemi tanulmányait már nem folytatta Musk, akkor nem dolgozhatott volna törvényesen J-1 vízummal.
Az ilyen státusz megsértése ugyan nem bűncselekmény,
de az érvényes jogi státusz visszaszerzéséhez külön intézkedések szükségesek.
A CNN szerint, ha Musk valóban megszegte a bevándorlási szabályokat, akkor valószínűleg lépéseket kellett tennie a törvényes munkavállalási státusz visszaállítása érdekében.
Ezt is ajánljuk a témában
Elon Musk kiröhögte a híres amerikai író és történész Anne Applebaumot.
Musk állásfoglalásai az illegális bevándorlás ellen sokak szemében képmutatónak tűnhetnek – véli az amerikai lap. Mióta 2022-ben átvette a X platformot, egyre gyakrabban oszt meg olyan posztokat, amelyek az illegális bevándorlást kritizálják, ugyanakkor saját,
korábban nehézkes bevándorlási tapasztalatait is felhozza példaként.
A liberális média szerint Musk egykori bevándorlási státuszának tisztázása fontos lehet, hiszen az illegális bevándorlás elleni kampánya ellentmondásosnak hat, figyelembe véve saját vitatott hátterét.