Az elemző elárulta: ezért nem hisznek az amerikaiak Zelenszkijnek

2024. október 03. 10:47

Kiszelly Zoltán szerint egy borzasztó tél vár Ukrajnára.

2024. október 03. 10:47
null

Nyitókép: ANGELA WEISS / AFP

Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója a Kontextus YouTube-csatornáján arról beszélt, nem áll jól az ukránok szénája: az oroszok Kurszknál és Donbászban is átkaroló támadásokat indítanak, amit az ukránok elkeseredett ellenállásukkal csak lassítani tudnak. 

Most éppen Vuhledár és Toreck városokért dúl a harc, de Putyin elnök közelgő születésnapja mindkét felet újabb tettekre ösztökéli. Az elemző arról is értekezett, hogy 

Zelenszkij az ENSZ-közgyűlésen „győzelmi tervéről” beszélt, ám senki sem hisz már neki, Washington pedig az európaiakra testálná a háború finanszírozását. 

Kiszelly Zoltán kifejtette: az USA nem regionális konfliktusokkal foglalkozik, hanem a nagypolitikát nézi, ami esetében a Kínával való konfliktust jelenti, és az ukrajnai konfliktus finanszírozását és fegyverekkel való ellátását az európaiakra tolják.

„Egy borzasztó tél vár Ukrajnára, ugyanis az energiának – ami Ukrajna számára szükséges – közel a felét elpusztították az oroszok” – mondta az elemző. Hozzátette: Zelenszkijnek igyekeznie kell tehát, hogy tartsa a lelket az ukránokban, ezért hívja „győzelmi tervnek” a tervét.

Kiszelly szerint azonban szó sincs győzelmi tervről, ugyanis az ukránok nem tudnak győzni.

Emlékeztetett, az ukrán elnöknek három követelése volt:

1.) A nyugati országok adjanak még több fegyvert – „nem igazán tudnak, mert ami a gyártósorról jön le, azt tudják csak nekik adni” – jegyezte meg ennek kapcsán.

2.) Az oroszok vonuljanak ki Ukrajnából – „most azt látjuk, hogy az oroszok éppen lendületben és támadásban vannak, 

nem fognak kivonulni, sőt, azt tették feltételül, hogy az ukránok vonuljanak ki Oroszország területéről” 

– fogalmazott az ukrán követelés kapcsán.

3.) A nyugatiak engedélyezzék a hosszú hatótávolságú nyugati precíziós fegyverek használatát Ukrajnán belül – „annyi változás már történt, hogy korábban a Nyugat kijelentette ugyan, hogy a nyugati fegyvereket nem szabad Oroszország területén bevetni, de most, hogy az ukránok átmentek Kurszkba, azzal már a nyugati fegyvereket is magukkal vitték (...), és ezt a Nyugat már megengedte, de ezek általában 80 kilométeres hatótávolságú rakéták, illetve tankok” – fejtette ki az elemző.

Ezt is ajánljuk a témában

Kiszelly szerint 

a globalisták érdeke nem egy nyugati győzelem, hanem az, hogy a háború elhúzódjon, és Oroszországot Ukrajnán keresztül kivéreztessék, meggyengítsék.

Szegény Zelenszkij pedig a botnak a rossz végén van, és igyekszik jó képet vágni a gonosz játékhoz, győzelmi tervvel ámítja az ukránokat, a katonákat, a lakosságot és nyugati támogatóit. De valójában lepattintották, és nem adnak neki precíziós rakétákat” – magyarázta a szakértő.

A Wall Street Journal is azt írja, a Nyugat nem hisz Zelenszkij tervében” – tette hozzá. Kiszelly azt is elárulta: a következő békekonferencia Indiában lesz majd.

 

 

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Palatin
2024. október 05. 14:58
Ha tartós béke lesz, akkor Kina és a BRICS megerösödik, az USA elveszíti világuralmi szerepét. Ezt csak egy világháború akadályozhatja meg. Az USA dilemmája az, hogy hegemóniája megörzése céljából bevesse-e elsöprö erejü fegyveres fölényét, azaz kockáztasson-e e világháborút vagy elfogadja-e a történelem normális folyását, ami természetszerüen birodalmak felemelkédéséröl és bukásáról szól. De miért van az, hogy birodalmak jönnek és mennek? Ennek objektiv oka van, ez nem véletlen. Az emberi, közösségi motivációk "játéka" dönti el a történelem menetét. Amikor egy birodalom eléri lehetöségeinek csúcsát, alábbhagy a motivációjuk, márcsak arra koncentrálnak, hogy megtartsák, amit elértek. De a "feltörekvök", tele vannak erövel, lendülettel, motivációval, jönnek fel ellenállhatatlanul. A váltás valamikor elkerülhetetlenné válik. Ez A történelem.
Palatin
2024. október 05. 14:55
Az USA legalapvetöbb stratégiája az, hogy nálánál erösebb hatalom ne jöhessen létre. Ezen alapul a külpolitikájuk. Igy az USA-nak nem érdeke, hogy Ukrajna úgy gyözzön, hogy utána politikailag megerösödjön, túl nagy egója legyen, netán nagyhatalommá válhasson, mert akkor nem tudnak hasznot húzni belöle. Márpedig ezt akarják, az ö részükröl ezért folyik a háború. Szeretnének egy nagy darab Európát a sajátjuknak tudni. Az USA arra törekszik, hogy rajta kívül mindenki veszítsen, idönként még a "barátait" is beleértve. Emiatt van az is, hogy ha egy államot támogat, és úgy néz ki, hogy az az állam nagyon megerösödhet, akkor egy bizonyos ponton cserben hagyja. USA: "Az baromi jó, hogy az oroszokat gyilkolják, gyengítik, ebben segíteni kell öket, ez nekünk érdekünk. De vigyázzunk arra, nehogy túlságosan megerösödjenek.". De az amerikaiak a legrosszabbat lépték, összeboronálták az oroszokat Kinával. Ez rosszabb lesz az USA-nak, mint az európai-orosz összefogás, amitöl mindig is féltek.
Same
2024. október 03. 17:39
Zselé egy pojáca!
julius68-2
2024. október 03. 14:38 Szerkesztve
Az USA ki akarsz szállni, mert rájött, hogy ezt is elbaszta. Az Európai Uniót már úgyis megroggyantotta, ám a vezetése meg a zsebében van, így azok majd folytatják. Még szerencse, hogy megállapodásunk van, hogy a NATO ukrajnai tevékenységében magyar állomány nem vesz részt, és ezek támogatására nem fordítanak magyar forrásokat. Az EU viszont számolatlanul dönti a pénzt Ukrajnába, amire máshol nagy szükség lenne, ez nyilván minket is érint.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!