Politikai okokból menekülnek Magyarországra németek – szúrta ki a német köztévé
Riportot készítettek a Balaton mellé települt németekkel.
Európa döntően Washington-párti, ahogy Észak- és Dél-Amerika; Ázsiában szinte kiegyenlítettek a szimpátiaviszonyok; Afrika közvéleménye viszont Peking felé húz.
Nyitókép forrása: ANGELA WEISS / AFP
Beszédes térképet készített a brit Geoglobal; ezúttal a Gallup vezető amerikai közvélemény-kutató intézet riportját használták fel.
Ebben azt vizsgálták, mit gondolnak mások (Németország, Oroszország) mellett az Egyesült Államok és Kína politikai vezetéséről. Kinek kedvezőbb a megítélése. Reprezentatív kutatásról beszélünk, amit a világ százharminchárom országában, 15 éven felülieket megkérdezve készítettek el a Gallup munkatársai.
A Makronóm Intézet már foglalkozott ezzel a közvélemény-kutatással; szintúgy kiemelték, hogy mind az országok számát tekintve, mind pedig a mediántámogatottság alapján az USA nagyobb népszerűséget tudhat maga mögött (133-ból 81 államban), mint Kína.
Az USA-szimpátia talán nem meglepő módon Koszovóban a legmagasabb, Oroszországban a legalacsonyabb.
Kínát leginkább Oroszországban részesítik előnyben az Egyesült Államokkal szemben, ám a legelfogultabb Kína-szimpatizánsokat a konfliktusokkal teli Maliban lelték fel a kutatók.
Viszont Kína az elmúlt időszakban közel sem tudja felmutatni azokat a népszerűségi mutatókat, mint amelyek a 2010-es évek végén őket jellemezték. És ebben jelentős szerepet játszik a koronavírus-járvány elterjedése.
Magyarországon a Kína-barátok vannak többségben
– ahogy az a Geoglobal ábráján is látszik –; hasonló kategóriába tartozunk, mint Ciprus, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Törökország. Az itthoni közvéleménynél nagyobb Kína-szimpátia Bulgáriában, Szerbiában található. De a kínai kabinetet részesítik előnyben Moldovában és Észak-Macedóniában is.
Ami pedig az amerikai vezetést illeti: Koszovó után Lengyelország, Albánia, Írország, Litvánia, Ukrajna, Németország, Portugália, Észtország és Finnország következik – ezekben az országokban támogatják leginkább a demokrata kormányzatot, „atlantistább” vonalat képvisel a közvéleményük.
Habár az amerikai vezetéssel kapcsolatos csalódottság továbbra is fennáll az európai kontinensen.
Ezt is ajánljuk a témában
Riportot készítettek a Balaton mellé települt németekkel.
Ezt is ajánljuk a témában
Továbbra is szoros a verseny a tengerentúlon a kampányhajrában.
Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.
A független-objektív Politico szerint „megbocsátható”, hogy így mentheti ki egy „republikánus koncepciós perből” az adócsaló és drogfüggőként fegyvert vásárló Hunter Bident. Ám van egy kis bökkenő.
Zuckerberg korábban mindent bevallott, ugyanis úgy cenzúráztak, ahogy a demokraták kérték.
Az ügyet a hivatalban lévő elnökök elleni vádemelést tiltó szabályok miatt zárták le, de Trump második ciklusa után újranyithatják.