Jobboldali áttörés a sógoroknál? – jó úton halad Orbán Viktor szövetségese a győzelem felé
Úgy tűnik, senki sem tudja megállítani az Osztrák Szabadságpárt menetelését.
A bevándorlás teljes visszaszorítását ígéri választási programjában az FPÖ – jelentette ki szerdán Herbert Kickl pártelnök.
Nyitókép: FOTOKERSCHI.AT / APA-PictureDesk / APA-PictureDesk via AFP
Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kormányra kerülése esetén teljesen visszaszorítaná a bevándorlást, valamint felgyorsítaná a migránsok hazatoloncolását is – jelentette ki szerdán az FPÖ választási programját ismertetve Herbert Kickl pártelnök.
A politikus szerint Ausztriában remigrációra, azaz visszavándorlásra van szükség, a beadott menedékkérelmek számát pedig nullára kell csökkenteni, mivel az országot biztonságos államok veszik körül.
Annak érdekében, hogy elvegyék a migránsok kedvét a bevándorlástól, az FPÖ azt is ellenzi, hogy a már Ausztriában tartózkodó migránsok az országon belül egyesülhessenek családtagjaikkal – fűzte hozzá. Dagmar Belakowitsch FPÖ-s parlamenti képviselő közölte, hogy a túlnyomórészt iszlám országokból érkező külföldiekre az iskolákban is nyomást kell gyakorolni. „A tiszteletlen tanulóknak nemcsak az iskolát kellene elhagyniuk, hanem az országunkat is” – fogalmazott.
Az FPÖ „Ausztria Erőd - A Szabadság erődje” elnevezésű, több mint százoldalas választási programjának egyik kulcsszava a homogenitás, amelyet a kiáltvány szerint jelenleg számos területen uralkodó sokszínűséggel állít szembe. A felmérések szerint a szeptember 29-én esedékes parlamenti választáson az FPÖ nyerheti el a legtöbb szavazatot a kétkamarás törvényhozás alsóházában, vagyis a Nemzeti Tanácsban. Jelenleg a szavazók mintegy 27 százaléka voksolna a radikális jobboldali pártra, amely mögött a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) és szociáldemokraták (SPÖ) mintegy 4 százalékponttal van lemaradva.
(MTI)
Ezt is ajánljuk a témában
Úgy tűnik, senki sem tudja megállítani az Osztrák Szabadságpárt menetelését.
Ezt is ajánljuk a témában
Hogyan lehet nagy stratégiai fájdalmat okozni Izraelnek? A gázai háborúval mely államok geopolitikai pozíciója javult, és melyeké romlott? Két Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.