Borzalmas háború előszele fúj: az oroszok is megérkeztek Teheránba

2024. augusztus 06. 05:49

Kiállnak Irán mellett és önmérsékletre intenek.

2024. augusztus 06. 05:49
SOJGU, Szergej

Nyitókép: MTI/AP/Az iráni fegyveres erők vezérkar

Regionális és nemzetközi biztonsági kérdésekről kezdett tárgyalásokat Teheránban Szergej Sojgu volt orosz védelmi miniszter, az orosz biztonsági tanács új titkára, aki hétfőn érkezett Iránba a közel-keleti feszültség kiéleződése közepette. A Zvezda orosz televízió beszámolója szerint iráni látogatásán Sojgu megbeszélést tartott Ali Akbar Ahmadiánnal, az iráni legfelsőbb nemzetbiztonsági tanács titkárával, valamint az iráni fegyveres erők vezérkari főnökével, Mohammad Bagerivel is.   

Az orosz tisztségviselőt fogadta Maszúd Peszeskján iráni elnök is, aki a helyi hírügynökségek szerint kijelentette, hogy Teherán eltökélt kapcsolatai kiszélesítésében „stratégiai partnerével, Oroszországgal”.

 „Oroszország azon államok egyike, amelyek kiálltak az iráni nemzet mellett a nehéz időkben” –

 hangsúlyozta Peszeskján. Egyben meggyőződését fejezte ki, hogy a multipoláris világrend előmozdításával kapcsolatos azonos álláspontok Irán és Oroszország között „bizonyosan nagyobb globális biztonsághoz, illetve békéhez fognak vezetni”.   

Peszeskján Sojguval tartott megbeszélésén szóvá tette azt is, hogy Izraelnek a Gázai övezetben tanúsított „bűncselekményei” és Iszmáil Haníje Hamász-vezető meggyilkolása „világos példái a nemzetközi jog és szabályok megsértésének”. Korábbi beszámolók szerint a tárgyalások napirendjén biztonsági kérdések mellett gazdasági projektek és a bilaterális együttműködés erősítése is szerepel.   

Ukrajna régóta Oroszország katonai támogatásával vádolja Iránt, 

a kijevi vezetés szerint Vlagyimir Putyin orosz elnöknek érdekében áll a helyzet további elmérgesedése a Közel-Keleten, mivel eltereli a figyelmet az ukrajnai háborúról.  

Moszkva ugyanakkor önmérsékletre intette a közel-keleti konfliktus szereplőit, és elítélte Iszmáil Haníje minapi teheráni megölését,

 amiért Irán és a támogatását élvező milíciák megtorlást helyeztek kilátásba. Moszkva mindamellett jó kapcsolatot tart fenn Teheránnal, a Hamásszal és Izraellel is, ezért korábban lehetséges közvetítőként merült fel a konfliktusban.

(MTI)
 

Ezt is ajánljuk a témában

 

 

Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.

Összesen 141 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
roccobaba
2024. augusztus 06. 18:09
Egyszer mindenkinek eljön az igazsàg pillanata!
Ma is bukik a Zorbán...
2024. augusztus 06. 17:16 Szerkesztve
"Ukrajna régóta Oroszország katonai támogatásával vádolja Iránt, " Mi az, hogy "vádolja"? Kit érdekel? Miért kell ilyen kiszólással egyáltalán lehetővé tenni azt, hogy ilyen alávaló narratíva elhangozhassék... Nem lehet senkit "vádolni" azzal, hogy az oroszokat támogatja, hiszen ez minden normális és tisztességese embernek kötelessége. Az oroszok a nyugati bolsevista gonosztevők ellen harcolnak, az egyész emberiség érdeke az, ne tudják a szélsőbalos terrorista rezsimek legyőzni. Hiszen akkor a vókista-genderista-migránsista terrort még jobban kiterjesztenék.
masikhozzaszolo
2024. augusztus 06. 15:38
Asztalkák félretolva, kanapé nincs, néhány fej összehajol.
Spiritmonger
2024. augusztus 06. 11:07
Izgalmas lesz, amikor az irániak orosz és kínai hírszerzési adatokkal felvértezve orosz és kínai műholdakat használva orosz és kínai rakétákkal megkínálják az amerikai hajókat. Szíriában már láthatta a nagyérdemű, hogy az oroszok nem viccelnek, az amerikaiak eltakarodtak azonnal, amikor megjelentek a szíriai orosz támaszponton az orosz speciális egységek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!