izraeli kollégájának.
Ali Bageri iráni külügyminiszter ma összehívta a Teheránban állomásozó nagyköveteket, hogy közölje velük: „Mindannyiunk morális kötelessége és felelőssége, hogy ne maradjunk csendben a megszállás, az elűzettetés és a palesztin nép kiirtása láttán”, mert „a gonoszság és igazságtalanság láttán közönyt és megbékélést tanúsítani morális hanyagság, amely a gonosz terjedését okozza”.
Irán emellett elérte azt is, hogy a Muszlim Együttműködés Szervezete (OIC) szerdán főhadiszállásán, a szaúd-arábiai Dzsiddában rendkívüli ülést tartson. Irán a Guardian információi szerint arra próbálja majd rávenni ezen a fórumon a muszlim országokat, hogy támogassák Izraellel szembeni válaszcsapásait. A nemrég elhunyt iráni elnök, Ebrahim Ráíszi korábban sikertelenül próbálta elérni ugyanezt a muszlim országoknál.
Bár Antony Blinken amerikai külügyminiszter már mára várta az izraeli támadást, elképzelhető, hogy az a szerdai találkozó utánra marad, és mértéke is függ majd attól, mit hajlandók eltűrni vagy támogatni a világ muszlim országai.