Pozsonyból jelentkezett be Orbán Viktor: Robert Ficóval tárgyalt a magyar miniszterelnök
„Magyar-szlovák csúcs indul” – számolt be a találkozóról közösségi oldalán a magyar kormányfő.
Hortay Olivér nem hisz a Wall Street Journal történetében.
Nyitókép: a tenger a gázvezeték felrobbantása után (Fotó: Handout/AFP)
Hortay Olivér, a Századvég elemzője szerint több sebből is vérzik az a Wall Street Journál által megírt történet, miszerint egy ukrán katonatisztekből és üzletemberekből álló társaság áll az Északi Áramlat gázvezeték felrobbantása mögött.
Az elemző a Hír tv Napi Aktuális című műsorában emlékeztetett, hogy
biztonságpolitikusok a merénylet után egybehangzóan azon a véleményen voltak, hogy egy ilyen nagyszabású akcióhoz nagyon komoly technikai felkészültség, előkészületek kellenek; csak valamelyik nagyhatalom szolgálata lett volna képes egy ilyen robbantást kivitelezni.
Ennek tükrében nehéz elhinni, hogy egy baráti társaság vitte volna véghez a merényletet, ahogy nehéz elhinni azt is, hogy az amerikai adminisztráció és a CIA mindent megtett volna az akció megakadályozása érdekében, mikor pár hónapja még Joe Biden azt mondta, hogy ezt a vezetéket meg kell semmisíteni – mondta Hortay.
Szerinte az is abszurd, hogy a német hatóságok odáig jutottak, hogy egy ukrán búvároktató ellen adjanak ki elfogatóparancsot.
Emlékeztetett, hogy Svédország és Dánia eredménytelenül zárta le nyomozásait, Németország pedig nem tesz komolyabb erőfeszítéseket az igazság kiderítésére. Így az egész Unió kiszolgáltatottá válik annak, hogy a nagyhatalmak a saját érdekeik mentén magyarázzák a történteket.
Hortay ezzel együtt azt valószínűsíti, hogy
az amerikaiak ezzel a cikkel üzenni próbáltak Zelenszkijnek, hiszen a korábbiaktól eltérően az ukrán elnök ebben a történetben már aktív résztvevőként jelenik meg, mint aki tudott az akcióról.
Az sem lehet véletlen, hogy ennek történetnek a felvetése egybeesik a kurszki ukrán előretöréssel – tette hozzá.
A teljes beszélgetést itt nézheti meg: