Trump meghívta beiktatására a kínai elnököt, megjött a válasz
Váratlant húzott a megválasztott amerikai elnök.
Van-e értelme egyáltalán az életnek annyi lemondással, amennyit a kínai toronyugrók az aranyéremért megtesznek? – pedzegeti a Die Welt a kínai aranyérmek miatt.
Nyitókép: SVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Megint nem sikerült legyőzni a kínaiakat szinkronugrásban az olimpián: a tízméteres férfi páros toronyugrás aranyérme is Kínában landolt, Jaden Eikerman és Timo Barthel német kettőse pedig a hetedik helyen landolt. A Die Welt ennek apropóján elkezdte pedzegetni,
van-e értelme egyáltalán az életnek annyi lemondással, amennyit a kínai toronyugrók az aranyéremért megtesznek.
A lap beszámol a hibáikról: a német toronyugrók egyáltaln nem voltak elégedettek a teljesítményükkel, hiszen hol nem voltak szinkronban, hol elszúrták a vízbe érkezést, hol túl nagyot spricceltek. Ugyanakkor Barthel úgy látja, hogy „még a legjobb teljesítményünkkel is hatodikak lettünk volna ma, és Németországban az érem az, ami számít. Erről beszél és tudósít mindenki. Hogy most negyedikek vagy hetedikek leszünk-e, az különösebben nem számít.”
A kínaiakról azonban – akiknek női csapata szombaton már aranyérmet szerzett háromméteres toronyugrásban is – elmondta: nem lehet úgy élni, ahogyan ők. „Egy szobában négyen élnek egy internátusban. Tizenkét órát edzenek.
Semmi mást nem ismernek a toronyugráson kívül” – fogalmazott a német versenyző.
Barthel hozzátette: „Ha autózni akarnak, akkor lemennek a garázsba, és egy kicsit vezetnek a garázson belül. Nincs olyan magánéletük, mint nekünk, hogy kimehetnének a barátnőjükkel vagy barátjukkal szórakozni, fagyizni, étterembe járni, a családdal találkozni. Néha három évig nem látják a családjukat.”
Beszámolója végén a német olimpikon feltette a kulcskérdést: „Ez a különbség az abszolút világklasszis és a mi mai teljesítményünk között. De kérdés az is: akarjuk-e ezt így? Akar-e az ember így élni, hogy aranya legyen?”
A kínaiak győztes ugrását itt nézheti vissza: