„Hát akarunk mi így élni?” – sportszerűtlen hisztit csaptak a németek, miután lenyomták őket az olimpián (Videó)

2024. július 30. 11:01

Van-e értelme egyáltalán az életnek annyi lemondással, amennyit a kínai toronyugrók az aranyéremért megtesznek? – pedzegeti a Die Welt a kínai aranyérmek miatt.

2024. július 30. 11:01
Paris 2024 - Water jumping

Nyitókép: SVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

Megint nem sikerült legyőzni a kínaiakat szinkronugrásban az olimpián: a tízméteres férfi páros toronyugrás aranyérme is Kínában landolt, Jaden Eikerman és Timo Barthel német kettőse pedig a hetedik helyen landolt. A Die Welt ennek apropóján elkezdte pedzegetni,

van-e értelme egyáltalán az életnek annyi lemondással, amennyit a kínai toronyugrók az aranyéremért megtesznek.

A lap beszámol a hibáikról: a német toronyugrók egyáltaln nem voltak elégedettek a teljesítményükkel, hiszen hol nem voltak szinkronban, hol elszúrták a vízbe érkezést, hol túl nagyot spricceltek. Ugyanakkor Barthel úgy látja, hogy „még a legjobb teljesítményünkkel is hatodikak lettünk volna ma, és Németországban az érem az, ami számít. Erről beszél és tudósít mindenki. Hogy most negyedikek vagy hetedikek leszünk-e, az különösebben nem számít.”

A kínaiakról azonban – akiknek női csapata szombaton már aranyérmet szerzett háromméteres toronyugrásban is – elmondta: nem lehet úgy élni, ahogyan ők. „Egy szobában négyen élnek egy internátusban. Tizenkét órát edzenek.

Semmi mást nem ismernek a toronyugráson kívül” – fogalmazott a német versenyző.

Barthel hozzátette: „Ha autózni akarnak, akkor lemennek a garázsba, és egy kicsit vezetnek a garázson belül. Nincs olyan magánéletük, mint nekünk, hogy kimehetnének a barátnőjükkel vagy barátjukkal szórakozni, fagyizni, étterembe járni, a családdal találkozni. Néha három évig nem látják a családjukat.”

Beszámolója végén a német olimpikon feltette a kulcskérdést: „Ez a különbség az abszolút világklasszis és a mi mai teljesítményünk között. De kérdés az is: akarjuk-e ezt így? Akar-e az ember így élni, hogy aranya legyen?”

A kínaiak győztes ugrását itt nézheti vissza:

 

Összesen 254 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Wolfram004
2024. július 30. 16:22
Az olimpia régen az amatőr sportolók versenye volt. Mára a sport egy óriási üzletág lett. Szponzorok, reklámfelületek, közvetítési jogok stb. A sportoló befektetése az élete. Feláldozza a testét (túlhajtja, doppingolja), a magánéletét (feladja) és az életidejét. Minél többet fektet be ezekből, annál többet vehet ki a végén. Van értelme? A kérdés hajaz a Csubakka-védelm dilemmájára: "Tisztelt hölgyek, urak, úgy, mint esküdtek. Van ennek az egésznek értelme? "
survivor
2024. július 30. 15:30
Ergit Faszom 3 milliárd . 1, 4 milliárd és erősen CSÖKKEN. India kicsivel már több. Mondjuk Kína+India+kintlevőségeik együtt lehet 3 milliárd.
survivor
2024. július 30. 15:16
Az olimpiai éremnek ÁRA van. Kérdezzétek Egerszegit, Balczót. Ha a kínai kiöregszik , szuper élete lesz.
zabszem
2024. július 30. 13:30
Azért be ne sz@rjatok, nagy németek... Sok ember 12 órát simán lenyom/nap munkában... Szerintem lehet gyakorolni.... Nézd meg nagyanyád, meg nagyapád, akiket most "környezetszennyező disznónak" neveztek mennyit melózott a segged alá, akiknek a munkájából most éltek és még téged is megszűltek.... Esetleg ti is megtehetnétek a napi 12 óra edzést, ha akarnátok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!