Biden a New York Times-tól kapta meg a selyemzsinórt
Biden elnöknek távoznia kellene a versenyből, hogy hazáját szolgálhassa – fogalmazták meg summásan.
A nagy nevű lapnál úgy tolják a Demokrata Párt új elnökjelöltjének szekerét, mintha nem volna holnap.
Nyitókép: KAMIL KRZACZYNSKI / AFP
Mint ismert, a New York Times néhány héttel ezelőtt szerkesztőségi cikkben kérte Joe Bident, hogy mondjon le az újabb elnökjelöltségről. Amióta aztán Kamala Harris mint új jelölt színre lépett, a lap úgy támogatja őt, mintha ez az eset meg sem történt volna.
Ezt is ajánljuk a témában
Biden elnöknek távoznia kellene a versenyből, hogy hazáját szolgálhassa – fogalmazták meg summásan.
Csak néhány cím a New York Times mai címlapjáról:
1.) Szkeptikus voltam Kamala Harris-szel kapcsolatban, de megtértem
2.) A csendes kötelék, amely Kamala Harris-t futótársaival fűzi össze
3.) Harris kampánystábja bejelentette, hogy máris összegyűjtött 200 millió dollárt
Az amerikai újság teljesen máshogy áll a republikánusokhoz, mint a demokratákhoz: előbbiekbe ott rúgnak bele, ahol csak tudnak. Íme egy eset: a Dekódoljuk J.D. Vance nacionalizmusát című véleménycikk szerzője kifejti, hogy
nagyon sok dolog aggaszthatja az embert Vance úrral és általában a MAGA mozgalommal kapcsolatban – többek közt az általuk elvesztett választások tagadása és a jobboldai lázongások támogatására gondolok –, de a harcias üzenet bizonyos választókkal jól rezonál, különösen a munkásosztály körében”
– fogalmaz a publicista.
„Vance úr egyértelműen szkeptikus az ellenőrizetlen bevándorlással és az annak nyomán létrejött kulturális változásokkal kapcsolatban – jegyzi meg egy másik helyen (nyilvánvaló rosszallással) a szerző.
„Szerencsére” nem kell az Egyesült Államokig menni, hogy a demokraták narratíváját megismerhessük, tudniillik itthon is vannak ilyen médiumok.
Aki elindítja a 444 hírportál valamelyik videóját, az jó eséllyel egy David Pressman megbízásából készült reklámvideót lesz kénytelen végignézni, ami lényegében arról szól, hogy Magyarország nem a Demokrata Párt által megkövetelt álláspontot képviseli.
Ezt is ajánljuk a témában
A Radnairól szóló utolsó hírek a két említett lapnál többévesek.
Tekintve, hogy a Mandiner már megalakulása óta a véleménypluralizmus egyik alapvető platformja, talán bizony térítésmentes képzéseket kéne felajánlanunk amerikai barátainknak. Szerkesztőségünk ugyanis nagy figyelmet fordít arra, hogy mind jobb-, mind baloldali vélemények megjelenjenek a platformon.